Érdekes kérdéseket vet fel a jövő évi iPhone boimetrikus azonosítása. Az szinte biztos, hogy visszatér a Touch ID (és nem is akárhogyan), de akkor nem válik feleslegessé a Face ID? Mindkét megoldásnak vannak előnyei, hátrányai.
Tajvani ellátási láncok szivárogtatták ki néhány nappal ezelőtt, hogy az Apple egy helyi érintőképernyő-gyártóval tárgyalt, hogy megvitassák a kijelző alá helyezett ujjlenyomat-olvasó használatát a 2020-as iPhone-okban – írja a Phone Arena.
A Bloomberg forrásai is megerősítették, hogy az Apple valóban teszteli a kijelző alatti ujjlenyomat-szkenner bevezetésének lehetőségét, különös tekintettel új kebelbarátja, a Qualcomm által nemrégiben bejelentett ultrahangos megoldásra. A 3D Sonic Max nevű újdonság akár 17-szer nagyobb kijelzőfelület használatát engedi az ujjlenyomat azonosításakor. Hogy mit jelent ez a gyakorlatban? Azt, hogy jóval egyszerűbbé válik az ujjlenyomat-felismeréssel történő zárolásoldás, miután a kijelző egész alsó felülete használható erre a célra.
Felvetődik viszont a kérdés, hogy mi szükség akkor Face ID-ra is, leszámítva, hogy az arcfelismerés az iPhone-okon egyéb célokat is szolgál (pl. memoji), hiszen – mint ahogyan a múltban az már párszor kiderült – ez az azonosítási mód könnyen kijátszható.
A Touch ID visszatérése borítékolható volt (még ha az Apple a Face ID-t is próbálja nyomatni, ahogyan az a lenti promóciós videóból is látszik), azonban egyelőre még nem tudni, hogyan dönt ez ügyben a cupertinói óriás, azaz lemond-e valamelyik biometrikus azonosításról (mint ahogy tette azt már korábban), vagy mindkettő használatát lehetővé teszi, hogy végül a felhasználók mondják ki a döntő szót.
Ha érdeklik az iPhone-os hírek, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.