Tech hvg.hu 2019. október. 25. 19:03

Megtrollkodta a OnePlus a Google-t, majd gyorsan vissza is vonta

Lecsapta a magas labdát a OnePlus: kifigurázta, hogy problémák vannak a Google Pixel 4 szívesen hangoztatott Smooth Display funkciójával, azaz a 90 Hz-es képfrissítéssel.

A Pixel 4 bemutatásakor az egyik sokat emlegetett jellemző a 90 Hz-es képfrissítési gyakoriság támogatása volt, amit más néven Smooth Display funkcióként is emlegettek. Ennek a funkciónak elég okosnak kell(ene) lennie ahhoz, hogy a körülményektől függően váltson a 90 Hz-es és a szokásos 60 Hz-es képfrissítési frekvencia között (az akkumulátor kímélése érdekében). Azonban hamar kiderült, hogy a képfrissítés azonnal 60 Hz-re esik vissza, ha a kijelző fényereje 75 százalék alá kerül, azaz nem csupán akkor, ha például statikusabb tartalmakat néznek a telefonon.

Kapva kapott az alkalmon a OnePlus, hogy trollkodjon egy picit, és egy olyan tweetet tett közzé, ami a 90 Hz-es képfrissítés miatt dicséri önmagát, és bár sem a Google, sem a Pixel 4 neve nem kerül elő, egyértelmű az üzenet: a Pixel 4-nek nem sikerült az, ami a OnePlus-telefonoknak: különböző fényességi szinteknél is marad a 90 Hz (mondhatni „bárhol, bármikor”).

Gizmochina

A OnePlus röviddel a tweet megjelenése után törölte azt, azonban a képernyőmentések – szokás szerint – bejárták a netet. A törlés oka egyelőre nem ismert, de például a Gizmochina szolgált néhány, elfogadható magyarázattal.

Ami elméletben jól hangzik a OnePlus-telefonokkal kapcsolatban, az a gyakorlatban nem egészen úgy van. Mert az ugyan igaz, hogy a képfrissítési frekvencia nem csökken a kijelző fényerejével, azonban nem minden alkalmazás támogatja a 90 Hz-et, így vannak olyan tartalmak, amelyeket a felhasználó 60 Hz-en lát mind a OnePlus 7 Pro, mind a 7T, mind a 7T Pro készüléken. Tehát az okostelefon technikailag mégsem működik „bárhol, bármikor” 90 Hz-en. Ráadásul a vállalat korábban maga sem javasolta a 90 Hz-es képfrissítés folyamatos használatát, ugyanis az gyorsan lemeríti az akkumulátort.

Lehet, hogy azért vették le a tweetet, hogy elkerüljék az említett ellentmondásokból adódó vitákat, vagy egyszerűen rájöttek arra, hogy a felhasználók nem igazán értékelik a konkurensek piszkálását.

Időközben a Google maga is elismerte a 90 Hz-es képfrissítési problémát, és a The Verge-nek tett nyilatkozatban szoftverjavítást ígért ezzel kapcsolatban az elkövetkező hetekben.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 03. 19:45

„Szüleink és nagyszüleink rutinszerűen spóroltak” – de lehet-e egyszerre takarékoskodni és egészségesen étkezni?

Érezhetően tovább drágultak az élelmiszerek, sokaknak kell még szorosabbra húzni a nadrágszíjat, és ez nem kellemes érzés. Balázs Barbara újságíró és takarékos gasztroblogger könyve útmutató ahhoz, hogyan lehet a házikoszttal takarékoskodni, milyen a mértékletes konyha, és hogyan győzhetjük le a kisebbségi komplexusainkat, ha főzésről van szó. <strong>Mit érdemes megtartani a régi idők szokásaiból</strong>, és hogyan spóroljanak, akik speciális diétára szorulnak?