Tech hvg.hu 2019. október. 21. 12:03

Csukott szemmel is működik az új Google-mobil arcfelismerője, és ez bizony nem kis gond

Annyira biztos volt a Google vadonatúj arcfelismerőjének sikerében, hogy a Pixel 4-ről el is hagyta az ujjlenyomat-olvasót. Lehet, hogy nem kellett volna, ugyanis van egy kis gond a Face Unlockkal.

Napokon belül forgalmazni kezdik a Google új csúcstelefonját, azonban az már idejekorán kiderült, könnyen be lehet csapni a Pixel 4 arcfelismerőjét. A mechanizmus ugyanis akkor is működik, ha a felhasználó csukott szemmel kerül a telefon elé – posztolta a BBC újságírója a Twitterre.

Az arcfelismerő rendszerek általában úgy vannak beállítva, hogy ezt megakadályozzák, ugyanis a csukott szemes arcfelismerés visszaélésekre adhat okot, például már úgy is oldható a telefon zárolása, hogy a tulajdonosa alszik vagy eszméletlen.

A Google annyira biztos volt abban, hogy a Face Unlock (a Pixel 4 arcfelismerője) jól fog működni, hogy elhagyta a telefonról az ujjlenyomat-szkennert, így most az arcfelismerés az egyetlen elérhető biometriai hitelesítési rendszer az eszközön – jegyzi meg a ZDNet.

The Straits Times

Korábbi kiszivárgott képeken még szerepelt az arcfelismerés beállítási oldalán egy opció, ami nyitva tartott szemhez kötötte az azonosítást, azonban a Google valamiért meggondolta magát ezzel kapcsolatban. Lehet, hogy nem, vagy csak megbízhatatlanul működött ez a jellemző. Mindenesetre a keresőóriás azt javasolja a felhasználóknak, hogy tartsák biztonságos helyen (például az elülső zsebükben vagy a kéztáskájukban) Pixel 4 telefonjukat, bár kérdés, mennyiben orvosolja ez a fenti problémát.

Mindeközben a Samsungnál pedig éppen az ujjlenyomat-leolvasó miatt van gond, miután kiderült, hogy a Galaxy S10 készülék – ha bizonyos rosszabb minőségű kijelzővédő fólia van rajta – bárki ujjlenyomatát elfogadja a zárolás feloldásához.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 03. 19:45

„Szüleink és nagyszüleink rutinszerűen spóroltak” – de lehet-e egyszerre takarékoskodni és egészségesen étkezni?

Érezhetően tovább drágultak az élelmiszerek, sokaknak kell még szorosabbra húzni a nadrágszíjat, és ez nem kellemes érzés. Balázs Barbara újságíró és takarékos gasztroblogger könyve útmutató ahhoz, hogyan lehet a házikoszttal takarékoskodni, milyen a mértékletes konyha, és hogyan győzhetjük le a kisebbségi komplexusainkat, ha főzésről van szó. <strong>Mit érdemes megtartani a régi idők szokásaiból</strong>, és hogyan spóroljanak, akik speciális diétára szorulnak?