Tech hvg.hu 2019. október. 23. 15:33

A NASA vezetője szerint 2035-ben szállhatnak le az első emberek a Marson

Jim Bridenstine, a NASA első embere szerint már nem vagyunk messze attól, hogy a Marsot is meghódítsuk.

Október 21-én sok űrszervezet vezetője gyűlt össze a Nemzetközi Űrhajózási Konferencián, hogy a világűr meghódításáról tanácskozzon. Természetesen Jim Bridenstine, a NASA első embere is jelen volt, aki az esemény végén igen fontos kérdést kapott: 

Mikor juttatunk végre embert a Marsra?

Bridenstine előtt - írja a TechCrunch - az Európai Űrügynökség igazgatója, Jan Wörner felelt, aki viccesen azt mondta, “kedden”. A NASA-vezér - komolyra véve a szót - ezután úgy felelt, ha minden úgy alakul, ahogy azt eltervezték, már 2035-re asztronautát juttathatnak a vörös bolygóra.

Bridenstine szerint a Hold újbóli meghódítása is mindennél fontosabb az űrügynökség számára, ráadásul úgy látja, 2028-ra stabil jelenlétet alakíthatnak ki az égitesten. A NASA korábbi tervei szerint a Mars-misszió a Holdról indul majd, így előtte be kell “lakni” azt. Az űrügynökség ehhez speciális öltözéket készít, melyet a majdani marsi küldetéshez is felhasználják.

Bridenstine megjegyezte, hogy a Mars-expedíció sikere a költségvetésen is múlik, de nemzetközi összefogással (valószínűleg) minden akadály leküzdhető. Ha így lesz, szerinte 2035-ben összejöhet a landolás, és ember léphet a Mars felszínére.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.