Ezrek zendítenek rá rendszeresen plázákban és utcákon, sőt, meccseken is a hivatalos kínai himnusz helyett.
Egy online fórumon született a hongkongi tüntetések hivatalos dala, amelyet a demonstrálók egyre többször kezdenek énekelni. Előfordult már az is, hogy a kínai himnuszt kifütyülték egy focimeccsen, és helyette az új, Dicsőség Hongkongnak című dalt kezdte énekelni a közönség.
A BBC-nek sikerült elérnie a dal szerzőjét, egy bizonyos "Thomast", aki azt mondta, egy olyan dalt akart írni, ami bemutatja a demokráciáért és szabadságért folytatott harcot. A dalt augusztusban kezdte írni, és nemrég jött ki a végső változatával a neten, ezt hamar fel is kapták. Az elmúlt napokban többször is tartottak tömeges énekléseket Hongkongban.
A dal szerzője azt is mondta, egyesíteni akarta vele az embereket, mert nem igazán tehetnek mást azon kívül, hogy szlogeneket skandálnak és énekelnek, főleg úgy, hogy három hónapja tartanak a tiltakozások és az emberek elkezdtek elfáradni. Bár nem volt szándékos az időzítés, de azt mondta, úgy tűnik, a dal most új erőt adhat a tüntetéseknek.
A dalra a tiltakozók több helyen is rázendítettek, de ez ellendemonstrációkat is indukált, előfordult, hogy Kína-pártiak hazafias dalokat kezdtek énekelni vele párhuzamosan.
Bár Hongkong hivatalos himnusza jelenleg a kínai, egyes demonstrálók már azt gondolják, hogy a mostani demonstrációk során született dalnak kellene átvennie a helyét.
Vasárnap egyébként bár a rendőrség nem engedélyezte, ismét tízezrek tüntettek a Civil Human Rights Front demonstrációján kormány ellen. A tömeg mintegy két kilométeren át vonult a Hongkong központi részén található bevásárló utcáktól az üzleti negyedig. A demokráciapárti tiltakozók közül sokan amerikai vagy brit zászlót lobogtattak, míg néhányan kínai zászlókat égettek, és letépdesték a Kínai Népköztársaság megalakulásának október 1-én esedékes 70. évfordulója alkalmából kifüggesztett transzparenseket.
A tüntetők egy része az Egyesült Királyság hongkongi konzulátusához vonult, ahol a brit kormány beavatkozását követelték. A demonstrálók egy része később a kormányzati irodáknak helyet adó épületkomplexumhoz vonult, és téglákat, valamint Molotov-koktélokat dobáltak a rendőrkordonon át, mire a rendőrök könnygázzal és vízágyúval válaszoltak. A tiltakozókra ezen felül kék festéket záporoztattak, ami a későbbi beazonosításukat segítheti.
A tüntetők a városban több helyen ablakokat törtek be, területfigyelő kamerákat rongáltak meg, és tüzeket gyújtottak, több helyen verekedés alakult ki a kormányellenes demonstrálók, és a rendőrséget támogató, zömében középkorú férfiak között.
Hongkongban sokadik hete zajlanak tömegtüntetések, melyeket eredetileg egy, a kiadatási törvény módosítását célzó tervezet váltott ki, ezzel ugyanis lehetővé tették volna, hogy Hongkong gyanúsítottakat adjon ki Kínának. Bár a beadványt a hongkongi kormányzó szeptember 3-án visszavonta, a kedélyeket ezzel sem tudta lecsillapítani.
A demonstrálók további négy követelésük teljesítését kérik: a rendőrségi akciók független kivizsgálását, a tüntetések kapcsán őrizetbe vettek szabadon engedését, valamint a velük szembeni felhozott "lázadás" vádjának eltörlését akarják, továbbá demokratikus választásokat szorgalmaznak.
Hongkong 1997-ben tért vissza Kínához a brit gyarmati uralom alól, és az "egy ország, két rendszer" elve alapján bizonyos demokratikus jogokat élvez. Az elmúlt években azonban sok hongkongi aggodalommal figyeli, ahogy Peking egyre növeli a befolyását a városban, és egyúttal csorbítja az ott lakók szabadságát.