A jegybank cáfolta azt is, hogy Matolcsy el akarta volna lehetetleníteni Nagyot a távozása után.
„A Magyar Nemzeti Banknak kötelessége helyretenni a nemzetgazdasági miniszter legutóbbi nyilatkozatában tett állításait, hiszen Nagy Márton jegybanktól való távozása mögött valójában szakmai hibák sorozata, elfogadhatatlan vezetői stílusa és jegybankárhoz méltatlan viselkedése állt” – közölte a jegybank reagálva Nagy kijelentésére, miszerint azért kellett távoznia az MNB alelnöki székéből, mert a Covid-válság idején ő „nyert” a Matolcsy Györggyel a válságkezelésről folytatott vitájukban.
A nemzetgazdasági miniszter az Indexnek azt is elmondta, hogy miután távozott a jegybankból, Matolcsy „utána nyúlt” és „el akarta lehetetleníteni”, hogy ne tudjon elhelyezkedni. Az MNB erre a vádra reagálva azt írta: „Miután a jegybankelnök felszólította, hogy távozzon a Magyar Nemzeti Bankból, Nagy Márton lemondott, ezt követően pedig sem Matolcsy György, sem a jegybank más vezetője semmilyen módon nem foglalkozott Nagy Márton jövőjével.”
Nagy Márton 2015-től 2020 májusig volt a Magyar Nemzeti Bank alelnöke, 2022 májusa óta pedig az Orbán-kormány nemzetgazdasági minisztere.
Matolcsy György jegybankelnök második elnöki ciklusa 2025. március 1-jén ér véget. Korábban felvetődött, hogy Varga Mihály jelenlegi pénzügyminiszter követheti a poszton. „Mindig mindenen el kell gondolkodni” – mondta Varga még szeptemberben arra a kérdésre, elvállalná-e a Magyar Nemzeti Bank vezetését, ha a kormányfő felkérné.
Arra, hogy Orbán Viktor mikor nevezheti meg a Magyar Nemzeti Bank elnökét, Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter utalt a csütörtöki kormányinfón. „Először is várjuk meg, hogy ki lesz a jegybank új elnöke. Javaslom a holnap reggeli miniszterelnöki rádióinterjú hallgatását az érdeklődőknek” – fogalmazott a tárcavezető, amikor arról kérdezték, az MNB leendő elnöke ki fog-e állni az euró bevezetése mellett. Gulyás hozzátette, tartja magát ahhoz, hogy a jegybank felel a monetáris politikáért, ebbe pedig a kormány nem fog belenyúlni.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.