Tech hvg.hu 2019. augusztus. 09. 18:03

Bivalyerős processzort fejleszt a Qualcomm 2020-as androidos csúcsmobiloknak

Bár egyelőre csak Snapdragon Kona néven ismert a Qualcomm új processzora, minden bizonnyal a Snapdragon 865-ösről lehet szó.

Alig egy hónap telt el azóta, hogy a Qualcomm lerántotta a leplet az eddigi legerősebb processzoráról, a Snapdragon 855+-ról. A chip elsősorban a játékra optmializált telefonokhoz készült, de más csúcsmobilok is megkaphatják majd. És miközben az iparág és a rajongók még erre a processzorra figyelnek, a Qualcomm szép csendben más egy másik, titokzatos chipet tesztelt le.

A Xiaomishka nevű felhasználó Twitteren osztott meg egy táblázatot, amelyben Geekbench-adatok szerepelnek, és ami állítólag a Qualcomm Kona fedőnevű kütyüjének mérési adatait tartalmazzák. Hogy ez a Snapdragon 865-öt jelenti-e, ami a 2020-as csúcsmobilok lelkét szolgáltatja majd, egyelőre nem tudni, de azért nem lennénk nagyon meglepve, ha ez lenne a helyzet.

A táblázat alapján mindenesetre egy bivalyerős processzorról van szó. A többmagos teszten 12 915 pontot elérő lapkakészlet lényegében az összes jelenlegi androidos mobil teljesítményét lekörözi.

Twitter / Xiaomishka

Állítólag a "készülék", amivel megmérték a Kona teljesítményét, Android Q-t futtat és 6 GB RAM-mal szerelték fel. Bár minden bizonnyal egyelőre ez csak egy platform volt, nem pedig egy valós okostelefon.

Az órajelet tekintve minden bizonnyal 3 GHz-en felül jár majd a Kona. A Snapdragon 855+ a Kryo 485-ös maggal jelenleg 2,96 GHz-en ketyeg, vagyis egy újgenerációs CPU-ban már elvárás lesz a 3 GHz.

A Qualcomm általában decemberben jelenti be a következő évi csúcsprocesszorát, így néhány hónapot még egész biztosan várnunk kell rá, hogy ez megtörténjen.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.