A tárhelychipek gyártásával foglalkozó amerikai Micron ügyvédei megvizsgálták a Huaweit érintő kereskedelmi embargót, és arra jutottak, teljesíthetik a kínai cég megrendelésének egy részét.
A május végén meghirdetett amerikai bojkott pénzügyi értelemben (is) komoly érvágás a Huawei számára, amit jól mutat, hogy hatalmas visszaesésre számítanak a cégnél. A bojkott azonban nemcsak nekik, hanem az amerikai cégeknek is fáj, hiszen egy igen komoly megrendelőt – ezzel pedig komoly bevételt – veszítenek el azzal, hogy nem kereskedhetnek velük. Az Intel és a Qualcomm állítólag már beindult a Huawei-embargó ellen, ám amíg ők (nagy csendben) lobbiznak, egy másik cég a tettek mezejére lépett.
A Reuters beszámolója szerint a Micron újra elkezdett tárhelychipeket szállítani a Huaweinek. A döntés oka, hogy a vállalat ügyvédei szerint a termékek egy részét nyugodt szívvel elküldhetik Sencsenbe, azokra ugyanis nem vonatkozik a tiltás. Sanjay Mehrotra, a cég vezérigazgatója szerint ugyanakkor az embargó miatt sem a tételek "mennyiségét", sem a határidőt nem lehet pontosan megmondani.
A Micron az amerikai Idaho állam Boise nevű városa mellett gyártja a termékeit, a Huawei-bojkott bejelentésével pedig ők is felfüggesztették a kereskedést a Huaweijel. Ugyanakkor a kínai cég volt a legnagyobb megrendelő, ami nagyjából 200 millió dolláros (kb. 56,9 milliárd forint) kiesést jelentett nekik.
Az amerikai kormány tiltása azokra a termékekre vonatkozik, amelyek legalább 25 százalékban az Egyesült Államokban kifejlesztett technológián alapul, vagy az ottani anyagokat használják fel az előállításra. A Micron itt talált egy kiskaput, ami után újra megindították a kereskedést.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.