Kétélű fegyver a Huawei ellen hirdetett bojkott, az érintett amerikai cégek is rosszul jöhetnek ki belőle. Érthető, ha egymás után próbálják meggyőzni a kormányzatot az intézkedések mérsékléséről.
Miközben az amerikai cégek szeretnének megfelelni a Trump-adminisztráció elvárásainak a Huawei felé hirdetett korlátozások ügyében, egyúttal arról is szeretnék meggyőzni a hatalmat, hogy nem is olyan jó ötlet a szigorú tilalom.
Korábban a Google fordult ez ügyben a kormányzathoz, azt hangsúlyozva, éppen az jelent biztonsági kockázatot, ha elveszik az Androidot a Huaweitől, most pedig – írja a Phone Arena – két nagy chipgyártó, a Qualcomm és az Intel lobbizik azért (egyelőre nagy csendben), hogy meggyőzzék a vezetést, hagyja őket együttműködni a kínai óriáscéggel.
Mindez érthető, hiszen van olyan becslés, amely szerint a világ második legnagyobb okostelefon-gyártója (azaz a Huawei) legalább 11 milliárd dollárt költött 2018-ban amerikai alkatrészekre, és ennek az összegnek jelentős részét a Qualcommnál és az Intelnél hagyta. Az érintett amerikai vállalatok szerint mindenképpen felül kellene vizsgálni az ellentmondásos rendeletet, annak érdekében, hogy ne essenek áldozatul olyan technológiák is, amelyeknek valójában nincsen közük a nemzetbiztonsághoz. A Qualcomm például állítja, hogy – nemzetbiztonsági szempontból – nem lehet egyenlőségjelet tenni a lapkakészletei és a Huawei 5G-s hálózati eszközei közé.
A Huawei-alapító is számolgatott, ő a saját háza táján 30 milliárd dolláros kiesésre számít.
Egyelőre nem tudni, hogy meggyőzik-e az inteles-qualcommos érvek az amerikai elnököt, de az már most is világosan látszik, hogy nem csupán a Huawei lesz a vesztese a vele szemben hirdetett embargónak. Amennyiben szeretné ismerni a szóban forgó tiltás részleteit, kattintson erre a linkre.
Ha értesülni szeretne arról, mi lesz a Huawei telefonjaival, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.