A Meta négy modellt is készít az új, LLaMA 4-hez, amiből kettőt már meg is mutatott a világnak. A másik kettő érkezéséről még nincs hír, de részleteket már ezekről is tudni.
Miközben szép lassan elkezdte bedarálni a tényellenőrzést, a Meta bemutatta a legújabb mesterségesintelligencia-modelljét. A LLaMA 4-csomag két új modellt hozott: a LLaMA 4 Scoutot és a LLaMA 4 Mavericket. A kettő közül utóbbi az erősebb, a vállalat szerint kiválóan teljesít a kép- és a szövegértésben egyaránt, legyen szó egy általános chatelésről, vagy akár egy asszisztensi tevékenység elvégzéséről.
A Scout esetében a cég azt emelte ki, hogy képes több dokumentumot is összegezni, a személyre szabott feladatok elvégzéséhez széles körben elemezni a felhasználó tevékenységét, valamint hatalmas mennyiségű adathalmaz alapján érvelni.
A Meta emellett további két modell érkezését jelentette be az LLaMA 4-csomagon belül. Az egyik az LLaMA 4 Behemoth lesz, amit a cég szerényen csak úgy jellemzett, hogy „a világ egyik legokosabb nagy nyelvi modellje” lesz, amikor megérkezik. Emellett Mark Zuckerberg azt is közölte, hamarosan érkezik majd az LLaMA 4 4 Reasoning, ami a neve alapján nyilvánvalóan egy érvelő modell lesz.
A cég a Mavericket és a Scoutot is letölthetővé tette az LLaMA weboldaláról, emellett pedig már hozzáadta a két modellt a Meta AI-hoz, így a WhatsAppon a Messengeren és az Instagramon keresztül is elérhető.
A Scout 17 milliárd aktív paraméterrel rendelkezik, ami Zuckerberg szerint képessé teszi arra, hogy „rendkívül gyorsan, multimodális módon, 10 milllió token hosszúságú kontextussal, egyetlen grafikus legyen képes elfutni egyetlen grafikus processzoron.” A Maverickről a vállalat azt állítja, hogy a kódolás, az érvelés, a kontextus megértése, valamint a képi információ felismerése terén veri a versenytársakat, például a GPT-4o-t és a Gemini 2.0-át, érvelésben és kódolásban pedig még a DeepSeek v3.1-en is túltesz.
A Meta szerint a Behemoth 288 milliárd aktív paraméterrel dolgozik majd. Ennek érkezéséről egyelőre nincs pontos információ.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.