Tech hvg.hu 2019. június. 03. 12:03

Ettől a hírtől nem túl boldogok a Microsoftnál

Bár a Microsoft egy olyan operációs rendszerként képzelte el a Windows 10-et, amelyik mindig naprakész, a felhasználók elég renitensek ebből a szempontból.

A Windows 10 lett a Microsoft utolsó operációs rendszere, abban az értelemben, hogy a fejlesztő nem ad ki Windows 11, 12 stb. rendszert, hanem a Windows 10-et fejleszti, javítja frissítésekkel. Az apróbb update-eken kívül évente két nagy frissítés érkezik, így elvileg a rendszer mindig naprakész.

Ez jól is hangzik elméletben, a gyakorlat azonban mást mutat. A legtöbb frissítés késleltethető vagy akár el is kerülhető, és úgy tűnik, a felhasználók élnek is ezzel a lehetőséggel. Az AdDuplex folyamatosan figyelemmel kíséri a különböző Windows 10 verziók elterjedtségét, és a legfrissebb adataik szerint a mostani májusi frissítés (1903) egyelőre csak a gépek 1,4 százalékán fut. Persze ez az update csak nemrégiben jelent meg, ráadásul a Microsoft blokkolja a frissítéssel összeegyeztethetetlen rendszereket. Arra viszont már nincs ilyen jó magyarázat, hogy a tavaly októberi frissítés (1809) miért fut csupán a gépek 31,3 százalékán.

AdDuplex

Az AdDuplex adatai szerint a Windows 10-et használók többsége (több mint 60 százaléka) még mindig a tavaly áprilisi frissítéssel használja rendszerét, azaz – jegyzi meg a Betanews – a felhasználók inkább a stabilitást részesítik előnyben, amit egyébként a Windows 7 tartós népszerűsége is jelez.

Emlékezetes: a nagy port kavart WannaCry zsarolóvírus is azért terjedhetett el világszerte, mert a Microsoft hiába adta ki hetekkel korábban a biztonsági rést betömő frissítést, nagyon sokan nem frissítették számítógépükön a Windowst.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának tudományos eredményeket is bemutató Facebook-oldalát.

Hirdetés