Tech hvg.hu 2019. május. 23. 15:03

Már a Samsung Galaxy S11-ről is suttognak

A Samsung, ha tartja magát a menetendhez, jövő tavasszal mutatja majd be a Galaxy S11 készüléket, amitől mindenki azt várja, hogy végre valóban csak a kijelző foglalja majd el az előlapot. Most egy olyan pletyka került elő, amely szerint nem így lesz.

Bár egyelőre még bőven azelőtt állunk, hogy a Samsung bemutassa az idei évre szánt másik csúcskészülékét, a Galaxy Note10-et, az általában jól értesült források már arról suttognak, milyen lesz majd a dél-koreai cég 2020 elején bemutatandó Galaxy S11-es okostelefonja. Az egyik ilyen pletyka szerint a készülék nem hozza majd el azt az izgalmas változást, amire az S10 után várunk.

A Galaxy S10 abból a szempontból (is) igazi újdonságnak számított, hogy végre kapott egy akkora kijezőt, ami szinte a teljes előlapot elfoglalta. Szenzorsziget ugyan nem került rá, de került rá kameralyuk, ami szintén elvesz a kijelző hasznos területéből.

Samsung Galaxy S10
Pavló Péter

A cég részéről az lenne igazi áttörés, ha sikerülne egy notch- és kameralyuk-mentes kijelzőt építeni úgy, hogy a szelfikamera nem a keretben foglalna helyet. Ennek egyetlen lehetséges módja, ha a kijelző alá rejtik el az optikát. A technológiával nemcsak a Samsung kísérletezik, ám a kínai Sina információi alapján a BGR azt írja, a megoldás még nem elég fejlett ahhoz, hogy alkalmazzák, így az S11-ben sem lesz benne.

Bár egyelőre semmilyen forrás nem erősítette meg ezt az értesülést, a Sina arról is ír, hogy a Samsung frissíteni fogja az Infinit-O technológiáját, ami a korábbinál kisebb kameralyukat eredményez majd.

És ha már pletykák: a Samsung ügyeiről a Twitterre általában pontosan posztoló Ice Universe is előállt egy újdonsággal: a vállalat jövő évi csúcsmobilja Picasso kódnéven fut a cégen belül.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.