Tech hvg.hu 2019. május. 15. 11:41

Olyan jó kamera került a OnePlus 7-be, hogy a Huawei két mobilját is előzi

A OnePlus 7 Pro fotós képességeit is értékelte a mobilok kameráját sokféle szempont alapján tesztelő DxOMark. Az eredmény magáért beszél.

A kínai OnePlus csupán néhány órája bemutatkozott OnePlus 7 Prója sem kerülhette el, hogy a megbízható tesztjeiről híres DxOMark is megvizsgálja a telefon fotós képességeit.

A hivatalos eredmény már böngészhető, de az értékekelés legfontosabb része, hogy a mobilnak a dobogó harmadik fokát sikerült megszereznie a világ legjobb kamerás mobiljainak rangsorában. Az élmezőny ennek hatására a következőképp néz ki:

DxOMark

És igen, jól látható, hogy a kínai gyártmány a Huawei sokáig listavezető Mate 20 Pro és P20 Pro telefonjait is megelőzte, már ami a mobillal készült fotók, illetve videók minőségét illeti.

A OnePlus 7 Próban amúgy három hátlapi kamera található, amely a cég első ilyen fejlesztése. A fénylesők legerősebbje egy 48 megapixeles Sony IMX586-os szenzor, amely f/1.6 rekeszértékkel bír, és amit optikai és elektronikus képstablizátorral is elláttak. Ehhez egy 8 megapixeles, 3x-os zoomra képes, f/2.4-es rekeszértékkel bíró telefotó-objektív, valamint egy 16 megapixeles, ultraszéles látószögű kamera társul.

Hátulról
OnePlus
Elölről
OnePlus

A szelfikamera nem elsősorban felbontása (amúgy 16 megapixelt tud), hanem "előhívása" miatt érdekes, az optikát ugyanis a készülékházba rejtette a OnePlus, amely gombnyomásra tud előugrani. Azt állítják: a kialakítás van annyira biztonságos, hogy 300 ezer bekapcsolás után sem lesz baja, illetve a gyártó arra is gondolt, ha valaki nyitott állapotában ejtené el a telefont: az esést érzékelő gyorsulásmérőnek hála a mobil ilyenkor automatikusan visszahúzza a kis lencsét a testébe.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
Zhvg hvg.hu 2024. november. 27. 16:00

zCast: Az akkugyárhatalom, ahol a hatóságok és a gyárak együtt állnak szemben a helyi polgárokkal

Megpróbáltuk sok nézőpontból körbejárni az akkugyárhatalommá válás meglévő – és várható – kockázatait és előnyeit, amihez Éltető Andrea közgazdász volt segítségünkre. Hány gyár épült és épülhet még? Mikortól válhat a lakossági energia- és vízigény kárára az víz- és energiazabáló iparág? Mennyire piszkosak a tiszta közlekedéshez szükséges gyárak? Vajon tudnánk jobban csinálni, mint ahogy most megy, és egyáltalán megéri ez az egész? Gyere velünk, és megtudhatod.