Tech hvg.hu 2019. május. 14. 13:03

Már a héten megérkezik Európába a mozis Motorola telefon

Aki szeretnek filmeket nézni a telefonjukon, azoknak valószínűleg tetszeni fog a Motorola nyúlánk újdonsága. Emellett kellően erős specifikációk és ehhez képest szolid ár jellemzik a készüléket.

A hét közepétől kapható Európában a Moto One Vision, a Motorola újdonsága. Ahogy az a nevéből is következik, az Android One-vonulat új tagjáról van szó. Azonban míg a korábbi One telefonok Qualcomm Snapdragon 600 lapkakészlettel dolgoztak, a gyártó most váltott, és Samsung chipet tett a telefonba. A Samsung Exynos 9609 – írja a készülék specifikációit kiszivárogtató német WinFuture oldal – a Galaxy A sorozatban használt Exynos 9610-hez hasonlít, de valamivel alacsonyabb az órajele (2,3 GHz vs. 2,2 GHz). A telefon RAM-ja 4 GB, a belső tárhely 128 GB, de ez akár még tovább bővíthető microSD kártyával. A One Visionnel akár két SIM kártya is használható.

WinFuture

A Sony után a Motorola a második olyan gyártó, aki ilyen hosszú kijelzős (21:9 képarányú) telefont készít. A 6,3”-es LCD megjelenítő felbontása egyébként 2520 x 1080 pixel. Kérdés, mennyire lesz kedvelt a felhasználók körében egy ilyen, hosszúkás telefon. A kijelzőn amúgy a CinemaVision márkajelzés látható, ami feltehetően arra utal, hogy a képarány megegyezik sok filmével, így azok fekete sávok nélkül jelenhetnek meg.

A tekintélyes, 48 MP-es hátoldali kamerán kívül (ami még éjszakai látás funkcióval is rendelkezik) van egy 25 MP-es szelfikészítő is. A minél hosszabb hálózatfüggetlen működési időről 3500 mAh-s akku gondoskodik. A Moto One Vision csütörtöktől kapható Európában. A 180 gramm tömegű, kék és bronz színben elérhető telefon ára 299 euró, azaz nagyjából 96 ezer forintnak megfelelő összeg lesz.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.