Tech hvg.hu 2019. május. 14. 15:03

Még hívásfogadó gomb is van a Lenovo új, gyors laptopjain

A világ első összehajtható laptopja mellett egy vadonatúj termékcsaládot is bemutatott Accelerate nevű sajtóeseményén a Lenovo. A ThinkBookok könnyűek, gyorsak és dedikált Skype-gomb is került rájuk.

Kifejezetten a millenniumi generációt célozza ThinkBook névre keresztelt, kétféle, 13 és 14 hüvelykes képernyővel kapható laptopjaival a Lenovo. A bemutatott eszközök bár nem összehajthatók (illetve nem úgy), mint az új ThinkPad X1, de izgalmas funkciókat azért ezekben is találni.

A billentyűzeteiknél például a Skype-hívásokhoz készült dedikált gombok is találhatók, hogy a felhasználó mielőbb reagálni tudjon a megkeresésre. Portokból viszonylag szegényes a kínálat, de az egyik legfontosabbnak számító – prezentáláshoz szinte nélkülözhetetlen – HDMI-nek azért találtak helyet, hiszen mégiscsak üzleti felhasználásra készült munkaállomásként reklámozzák az eszközöket.

Az alumíniumborítású ház sem nyom annyit súlyban, hogy a gépeket megterhelő legyen szállítani: a 14 colos is mindössze 1,5 kilót nyom, míg a kisebb, 13-as ThinkBook pedig ennél is könnyebb, 1,34 kilogrammos. A Lenovo prémium minőségű, FHD kijelzőket ígért, a kisebbik változatot pedig a Dolby Vision szabványra is alkalmassá tették, amúgy pedig matt típusúak. A bekapcsológomb egyben ujjlenyomat-olvasóként is funkcionál.

Lenovo
Lenovo

Ami a hardvert illeti: a Lenovo szerint mindkét gép befogadja az Intel 8. generációs i7 processzorait, de az AMD Radeon 540X grafikus vezérlőjével, és 512 GB SSD-vel is kérhetők. Az árszabás kiszereléstől függ, a 14 colos, 8 gigabájt memóriával rendelkező 749 dollárba (kb. 220 ezer forint), a kisebb, 4 gigás 729 dollárba (210 ezer forintba) kerül, erre jönnek majd még itthon adók. A készülékek május végétől kaphatók.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.