Tech hvg.hu 2019. március. 04. 09:03

A nap videója: Két laposföld-hívő megpróbálta bebizonyítani, hogy a Föld lapos – nagyon kínos lett a végeredmény

A Netflix Behind The Curve című dokumentumfilmjének egyik csúcsjelenete, amikor két laposföld-hívő tudományos módszerrel igyekszik bebizonyítani az igazát.

Behind The Curve címmel nemrég jött ki a Netflixen egy új dokumentumfilm, ami a laposföld-hívőkkel foglalkozik. Egész pontosan azzal, hogy miért is hisz valaki egy olyan dologban, amiről már régóta bebizonyította a tudomány, hogy nem igaz. Az alkotást a kritikusok is pozitívan fogadták, azzal ugyanis a "mozgalom" emberi oldalát igyekeztek bemutatni, nem pedig azt, hogy mekkorát tévednek a követői.

A filmben azonban van egy jelenet, amiről a filmtől függetlenül külön is érdemes beszélni. Ez pedig az, amikor két laposföld-hívő, a Globebusters csoporthoz tartozó Jeran és Henrique azt próbálják meg bebizonyítani, hogy a Föld lapos.

[Igazi trollkodós sallert osztottak ki a laposföld-hívőknek]

A kísérletben két lyukas "falat" állítottak fel, amelyen mindkettőre vágtak egy lyukat. Az egyik oldalára Jeran állt egy kamerával, a másikra pedig jóval távolabb tőlük Henrique egy lámpával. Ha a Föld lapos – ahogy azt gondolták –, a Henrique által maga elé emelt lámpa fényét azonnal látni kellett volna. Csakhogy a fényt nem lehetett látni, ezért Jeran rádión keresztül azt kérte tőle, emelje feljebb azt, nagyjából a feje fölé. Csodák csodája, ekkor már látni lehetett a fényforrást. Márpedig ez azt jelenti, hogy a Föld mégis csak gömbölyű.

Jeran erre csak annyit tudott ismételgetni, hogy "érdekes".

És azt tudja, mi a lapos Földben hívők válasza arra, miért nem esünk le a Föld széléről? Itt megtalálja.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Hamvay Péter 2024. november. 28. 15:20

Magyar Péter a politikai sárm iskolapéldája – interjú Sonnevend Júlia amerikai-magyar médiaszociológussal

A sárm, amivel korunk politikusainak egy része él, azt sugallja, hogy „olyan vagyok, mint te, úgy gondolkodom, úgy élek, mint te<strong>”</strong>, még akkor is, ha ez nincs is így – mondja Sonnevend Júlia. Az amerikai-magyar médiaszociológust a témában írt sikerkönyvéről, Orbán Viktorról, Magyar Péterről, Kim Dzsongunról és az egyesült államokbeli karrierjéről kérdeztük.