Tech hvg.hu 2019. március. 01. 20:03

Hazudott a Facebook, és ez egy véletlen miatt derült ki

A Facebook egyik titkos projektjére még január végén derült fény, akkor azt mondták, a résztvevők alig 5 százaléka volt fiatalkorú. Most viszont már egészen mást állítanak.

Január végén egy újabb igen meredek történet került elő a Facebookról. Kiderült, hogy a közösségi oldal fillérekért szerződtetett tiniket, hogy aztán kémkedjenek utánuk. A külvilág elől gondosan eltakart programban havi 20 dollárt (kb. 5300 forint) fizettek a résztvevőknek azért, hogy szabad kezet kapjanak a mobil totális megfigyelésére. A cél az volt, hogy a felhasználói szokásokat megismerve fejlesszék tovább a Facebookot úgy, hogy az a fiatalok számára is vonzó legyen.

Miután kiderült a titkos projekt, Zuckerbergék elismerték, hogy valóban létezik ilyen, és beszélt is a részletekről. Mint mondták, a résztvevők alig 5 százaléka volt tizenéves, a 18 év alattiaknak pedig szülői beleegyezésre volt szükségük, hogy csatlakozzanak a programhoz. Most azonban kiderült, ezek a számok nem egészen stimmelnek – számolt be róla a TechCrunch.

A dologra Mark Warner szenátor derített fényt, aki elkezdett érdeklődni a közösségi oldalnál, hogy akkor hogyan is nézett ki ez a projekt pontosan. Az ő megkeresésére írta meg az igazságot a Facebook, amely szerint a résztvevők nem 5, hanem 18 százaléka volt fiatalkorú, akinek ráadásul semmilyen írásos beleegyezésre nem volt szükségük a szüleiktől a részvételhez. Ha Warner nem kezd el érdeklődni a dolog iránt, valószínűleg nem derült volna ki, hogy a Facebook nem mond igazat.

A közösségi oldal részben ugyan igazat mondott, az ügy kipattanásakor ugyanis valóban a résztvevők 5 százaléka volt tizenéves, de ha a projekt élettartamát nézzük, már egészen más szám jön ki. A 18 százalék.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
Élet+Stílus hvg.hu 2024. november. 30. 10:00

„Elájult, és akkor jött rá, hogy valami nem stimmel” – Kösz, jól: kiégés és stressz a magyar munkahelyeken

<strong>Milyen személyiségjegyek jellemzik a munkamániásokat, és mi lehet az oka, hogy Magyarországon a civil szférában dolgozik a legtöbb munkafüggő</strong>? Mennyire az egyén, és mennyire a munkáltató felelőssége, ha a munkamánia eluralkodik, és függőséggé, kiégéssé válik? <strong>Mi a közös Karácsony Gergelyben és Donald Trumpban?</strong> A Kösz, jól vendége volt Kun Bernadette pszichológus és Merész István, az Allianz-Trade vezetője.