A kínai mérnökök iparosmunkája – legalábbis szabása – ezúttal kétségtelenül ígéretesebbnek tűnik, mint a dél-koreaiaké, ám a Huawei összehajtható telefonja a való életben egy ponton már biztosan könnyebben elvérezhet, mint a Samsungé.
Bár több sajtóesemény is volt Barcelonában vasárnap, a Mobile World Congress szakkiállítás nulladik napján, a prímet egyértelműen a Huawei összehajtható készüléke vitte. Amit megfogni ugyan nem lehetett, ám legalább vitrinekben megmutatták, és jóval ígéretesebbnek tűnik, mint a Samsung napokkal korábban leleplezett újdonsága.
A két telefon közti különbséget meghatározza, hogy a mérnökök teljesen más úton indultak neki a fejlesztésnek: míg a Samsung készülékén belül van a nagy képernyő, összecsukott állapotában pedig csak egy másik, külső kijelzőt látunk, addig a Huaweinél egyetlen képernyő van, mégpedig kívül, és összecsukva ez "öleli körül" a készüléket. Ennek köszönhetően a kínai gyártó megoldása sokkal kiforrottabb technológiának tűnik, mint az egyébként piacvezető Samsungé.
Ám képzeljük el mindezt a mindennapi használat során. (Már persze akkor, ha el tudjuk képzelni egy – valószínűleg nettó – 730 ezer forintos telefon mindennapi használatát.) A Samsung nagy képernyőjét a telefon összecsukott állapotában maga a készüléktest védi. A Huaweiét viszont semmi.
A problémát a gyártó is felismerte, éppen ezért egy tokot (Full Protection Case) is piacra dobnak majd a mobil mellé, amely összecsukott állapotában körülöleli a készüléket, így védve a 6,6 hüvelykes "főkérpernyőn" túl minden más részét. Azonban ez csak a becsukott telefonnak nyújt védelmet, azt egyelőre nem tudni, hogy azt hogyan oldja meg a Huawei, hogy egy szétnyitott formájában leeső telefon képernyője ne karcolódjon össze. Fóliát ugyanis egy összecsukható képernyőre nehéz hosszú távú használatra tervezni.
A szétnyitott állapotú sebezhetőség ugyanúgy igaz a Samsung Galaxy Foldra is. Viszont annak a készüléknek legalább a (különálló) kis képernyőre lehet majd fóliát tenni, míg a Huawei Mate X-nél ez aligha megoldható, hiszen ott végeredményben csak egyetlen képernyő van, amelynek így csak a felét fóliáznánk le, az pedig kinyitott formájában elég furcsa felhasználói élményt adna.
A válaszokat valószínűleg csak az éles tesztekből tudhatjuk majd meg.
A kérdés azért is különösen érdekes, mert – magyarítástól, áfásítástól függően – alsó hangon 6-700 ezres, vagy akár 1 millió forintos eszközökről beszélünk, melyen aligha szeretne bármely tulajdonos karcokat látni.
Az MWC 2019 mobilos szakkiállítás további friss híreit itt találja. Ha nem szeretne lemaradni az újabbakról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.