Tech hvg.hu 2019. február. 05. 16:34

Riasztást adtak ki, visszahívnak egy gyerekeknek szánt órát

A német Enox azért fejlesztette ki a Safe Kid One nevű okosórát, hogy a szülők mindig tudják, merre jár a gyermekük. A hackerek viszont ellenük fordíthatják az eszközt.

Okosórából ma már nemcsak "komoly", felnőtteknek szánt verziót tudunk venni, a gyártók már a gyerekeknek is készítenek ilyen eszközt. Persze ezeket elsősorban nem olyan funkciókkal látják el, mint egy Apple Watch-ot vagy egy Samsung Geart, és a haszna is teljesen más. A szülők ezen keresztül ugyanis tudják, merre jár a gyerekük, üzenetet küldhetnek neki vagy épp fel is hívhatják – attól függően, milyen gyártó milyen típusú eszközéről van szó. Úgy tűnik azonban, hogy azért van ebben bőven veszélyességi faktor is.

Az Európai Bizottság nem élelmiszer jellegű termékekkel foglalkozó hatósága (Rapex) elrendelte a német Enox nevű cég Safe Kid One nevű okosórájának visszahívását. Az ok nem más, mint a legtöbb szülő rémálma: az okosóra funkciói a gyerekeket akár veszélybe is sodorhatják. A szakemberek szerint az eszköz nem felel meg a rádióberendezésekről szóló irányelveknek, ami komoly biztonsági kockázatot jelent.

Az indoklás szerint az órához tartozó okostelefonok alkalmazás nem titkosított formában kommunikál az órával, ami lehetővé teszi az adatokhoz való hozzáférést. Ennek következtében a hackerek képesek megváltoztatni a helyelőzményeket, a telefonszámokat és az eszköz sorozatszámát is.

A titkosítás hiánya miatt az óra távolról utasítható arra, hogy hívjon fel egy telefonszámt, így beszélni lehet a gyerekkel, aki viseli, sőt, még a GPS-adatokat is ki lehet olvasni belőle.

Hogy a visszahívás pontosan hány darab terméket érint, arról nincs hír.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
Élet+Stílus hvg.hu 2024. november. 30. 10:00

„Elájult, és akkor jött rá, hogy valami nem stimmel” – Kösz, jól: kiégés és stressz a magyar munkahelyeken

<strong>Milyen személyiségjegyek jellemzik a munkamániásokat, és mi lehet az oka, hogy Magyarországon a civil szférában dolgozik a legtöbb munkafüggő</strong>? Mennyire az egyén, és mennyire a munkáltató felelőssége, ha a munkamánia eluralkodik, és függőséggé, kiégéssé válik? <strong>Mi a közös Karácsony Gergelyben és Donald Trumpban?</strong> A Kösz, jól vendége volt Kun Bernadette pszichológus és Merész István, az Allianz-Trade vezetője.