Tech hvg.hu 2018. december. 22. 10:03

Átlátszó telefont készül kiadni a Sony?

Több helyen is benyújtotta szabadalmát a Sony. Átlátszó kijelzőről van szó, amellyel akár összehajtható telefont is lehet készíteni.

Nemcsak Japánban és az Egyesült Államokban nyújtotta be szabadalmát az átlátszó kijelzőre a Sony, hanem még a WIPO-t (Szellemi Tulajdon Világszervezete) is megkereste vele, ez utóbbi a napokban hozta nyilvánosságra a szabadalmat – írja a LetsGoDigital.

A szabadalom két kijelzővel ellátott okostelefont ír le, az egyik display elöl, a másik hátul lenne. Az elülső kijelző számos fénykibocsátó elemet tartalmaz, a másik viszont fényvezérlő elemeket. Ez utóbbiak azt szabályoznák, hogy átjöjjön-e vagy sem a fény. A szabadalom ennek megfelelően többféle kijelző-megoldást is leír, hiszen az lehetne átlátszó, félig átlátszó vagy nem átlátszó. Bár a felhasználó maga is választhatna a különféle módok közül, ezek automatikusan is beállítódhatnának a fényviszonyok és az akkumulátoros üzemidő függvényében.

LetsGoDigital

A szabadalomban szereplő technológia akár az összehajtható telefonoknál is alkalmazható lehetne. A Sony elképzelésében két kijelzőpár, azaz összesen négy kijelző lenne az összehajtható telefonon, de egy olyan megoldást is felvázol a Sony, amelyben akár hat kijelző is lehetne. A szabadalmi leírásban egyébként az is szerepel, hogy a jobb oldali kijelzőbe integrálnák a kamerát, illetve egy átlátszó, feltekerhető kijelző is bekerült.

LetsGoDigital

Bár jelenleg nem a Sony a legnagyobb név a mobiltechnológiában, azért ne feledjük, a japán gyártó volt az első, aki 4K kijelzős telefont adott ki 2015-ben (Xperia Z5 Premium), és könnyen lehet, hogy első gyártóként fog bemutatni átlátszó kijelzős (akár még összehajtható) telefont is.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.