Tech hvg.hu 2018. december. 17. 09:33

Beérték a Samsungot: itt a Huawei első, lyukasztott kijelzős mobilja

A Samsung után a Huawei is lerántotta a leplet az utolsó 2018-as telefonjáról, a Nova 4-ről, ami már a 2019-es technológiát kapta meg.

Az elmúlt hetekben már többször is megvillantotta a Huawei az idei évben utolsóként bemutatandó mobilját, a Nova 4-et, ami viszont már a 2019-es évet és annak mobiltrendjeit vetíti előre. A készülék előlapján – pontosabban a kijelzőjén – ugyanis ott van "az a bizonyos" lyuk, ami az előlapi kamera helyét jelöli. Hétfőn végre leleplezték az eszközt.

A Nova 4, akár csak az egy hete bemutatott Samsung Galaxy A8, elköszönt a szenzorszigettől. Mindez azt jelenti, hogy az előlapot valóban csak a kijelző foglalja el, egyetlen apró ponttól eltekintve, A bal felső sarokban található ugyanis az a lyuk, amit az előlapi kamerának hagytak ki.

Huawei

A mobil hátlapjára három optika került, ezek közül a főkamera érzékelője 48 megapixeles lett, az előlapi kamera szenzora 25 megapixel. A mobilban a Kirin 970-es processzor dolgozik, ami például a Huawei P20 Pro-ban található még meg. A kijelzője 6,4 colos és 2310 x 1080-as felbontású lett, ami mellé 8 GB RAM és 128 GB tárhely társul. Az energiát egy 3750 mAh-s akkumulátor biztosítja, a készüléket pedig egy 18W-os töltővel USB-C-n keresztül lehet "etetni".

A Kínában bemutatokzó mobil ára 490 dollár (kb. 140 ezer forint), az olcsóbb változata pedig 450 dollárba (kb. 129 ezer forint) kerül, ami Kína után hamarosan Indiában és Európában is elérhető lesz.

Huawei

A Huawei kistestvére, a Honor is hamarosan jön majd a lyukasztott kijelzős mobillal, a View 20 december 26-án debütál majd a távol-keleti országban, január 22-én pedig Párizsban.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.