Tech hvg.hu 2018. november. 26. 12:03

70%-os akció van most az egyik legjobb és legdrágább mobilos játékra

A Final Fantasy Tactics: WotL érdekessége, hogy eredetileg a PlayStation konzoljaira szerelt játék volt, de népszerűsége miatt mobilokra is elkészítették. Egy több mint 4 ezer forintba kerülő játékról van szó, de a fejlesztő most 70 százalékkal olcsóbban adja.

A Final Fantasyt talán senkinek nem kell bemutatni, hiszen az 1987 óta megjelenő videojáték azóta minden platformon, beleértve mobilokon is tisztelét tette. A Szakagucsi Hironobu ötletéből származó program egyik érdekes verziója a War of the Lions. Ez eredetileg az első generációs PlayStation egyik sikerterméke volt (több mint 2,4 millió példányban kelt el), de néhány évvel később a Sony gépének PSP verziójára is kiadták.

Gondolkodást igénylő, taktikai alapú programról van szó, melyben a jó stratégia kitalálása kulcsfontosságú. A felhasználóknak csapataikat irányítva kell felülkerekedniük az ellenségen, de a harc során a karakterek által bevihető sebzés is számít. Így nemcsak az (egyre jobban fogyó) életerőre (HP-ra) kell figyelni, hanem például a varázslatokra elkölthető pontokra, azaz a mana mennyiségére is. Történetalapú program lévén a War of the Lionsban is sok (és igen szép) videó nézhető meg egy-egy csata között, amik tovább bonyolítják a sztorit.

Minőségi, de nem mellesleg igen drága játékról van szó, Androidon ugyanis 4199 forintba kerül, de egy akció keretében most 70 százalékkal olcsóbban, 1290 forintért szerezhető be. Az iOS-verziót jelenleg 1490 forintért adják.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.