Tech hvg.hu 2018. augusztus. 17. 20:03

Ha ezt a drónt meglátja, lehet, hogy ilyet szeretne majd

Igazán szófogadó eszköz a Yuneec drón-újdonsága: hallgat a szóbeli parancsokra, érti a gesztusokat, sőt még azt is utasításnak veszi, ha a tulajdonosa elmosolyodik.

A Yuneec cég újdonsága, a Mantis Q pilóta nélküli repülőgép, azaz drón integrálja a 4K videofelvételi lehetőséget és a hangvezérlést. Ez utóbbival kitűnik társai közül, ugyanis amíg az okostelefonok és az intelligens hangszórók hallgatnak a szóbeli parancsokra, addig a drónoknál talán még nem is volt ilyen irányítási lehetőség. A Mantis Q megérti az olyan utasításokat, hogy „videofelvétel”, „kép készítése”, „szelfi”, sőt az „ébresztő” felszólítással be is lehet kapcsolni.

Mindez remekül hangzik, azonban a drón csak közelről „hallja meg” a parancsokat, nem is beszélve a zavaró környezeti zajokról. A gyártó erre is gondolt, és arcfelismerési képességgel is felruházta a drónt. Az arcfelismerés egy mosollyal kapcsolható be, és ha ezután a drón „meglátja” tulajdonosa arcát, akkor képet készít. Ugyancsak működik a gesztusvezérlés: kézmozdulatokkal is kezdeményezhető a fényképezés.

Yuneec

Az eszköz beépített kamerája 4K videót tud készíteni 30 fps-sel, illetve HD minőségút 60 fps-sel, a felvételek jpg vagy dng formátumban menthetők el microSD kártyára. A drón – ideális körülmények között – akár 33 percig is repülhet egy feltöltéssel. Van egy úgynevezett sport módja is, amelyben 72 kilométer/órás sebességgel is repülhet. Ultrahangos és infravörös érzékelők segítik abban, hogy elkerülje az akadályokat.

Az egyébként ügyesen összehajtható drón okostelefonnal is vezérelhető, de azért egy kontroller is jár hozzá, dedikált hazatérés gombbal. Nem olcsó mulatság: az árcédulájára 500 dollár kerül, ez körülbelül (nettó) 142 ezer forintnak felel meg.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, kövesse a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.