Tech hvg.hu 2018. július. 04. 11:03

Apple Face ID? Sokkal pontosabbat csinált egy kínai cég

A Vivo most bejelentett 3D érzékelős technológiája állítólag tízszer olyan pontos, mint az Apple iPhone X-ben bemutatott Face ID biometrikus azonosító rendszere.

Time of Flight (TOF) névre keresztelte el a Vivo új, 3D érzékelős rendszerét, amelyik 300 ezer pontot használ a felhasználó arcának leképezéséhez, szemben az Apple 30 ezer pontos TrueDepth rendszerével. A Vivo ugyan nem nevezi meg az Apple-t, az összevetésben csak a vezető márkáról beszél, de egyértelmű, hogy mire utal.

A TOF rendszer azt az időt méri, amely alatt a kibocsátott fényimpulzus visszatér az érzékelőhöz, és ez lehetővé teszi – állítja a Vivo – az igen pontos feltérképezést, tulajdonképpen tetszés szerinti objektum esetében, háromméteres távolságig. A TOF rendszer új lehetőségeket nyithat az arc-, a gesztus- és a mozgásfelismerésben, a 3D fotózásban, a 3D mosellezésben, a kiterjesztett valóság területén, és mesterséges intelligenciával kombinálva kibővítheti a következő generációs okoseszközök lehetőségeit. A Vivo még azzal is büszkélkedik, hogy az érzékelő elég kicsi ahhoz, hogy szinte láthatatlan legyen a telefonokon.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, kövesse a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Kult Balla István, Németh Róbert 2024. november. 30. 20:00

„Ez az első olyan lemezanyag, aminek az írása közben józan voltam” – Analog Balaton-interjú

„A leszaromság is abból jöhet, hogy csináljuk, amit szeretünk, és nem kell magunkat megerőltetni” – írja le a nemrég Repedés című albummal jelentkező Analog Balaton a hozzáállásukat a világhoz. Szomorú-e a mai popzene? Milyen volt a tagok – Zsuffa Aba és Vörös Ákos – híres Kinizsi utcai albérlete? Miben más józanul dalokat írni, mint a korábbi gyakorlat? Interjú.