Tech hvg.hu 2018. május. 29. 11:03

Van egy jó hírünk: kész az új chip, a mostaninál sokkal erősebbek lehetnek az olcsóbb telefonok

A Qualcomm új chipjének köszönhetően szűkülhet a rés a középkategóriás és a csúcstelefonok között.

Sokat tudnak a csúcstelefonok, viszont igen mélyen kell értük a zsebünkbe nyúlni. Választás előtt áll a felhasználó: a teljesítményre vagy inkább a pénztárcájára gondol. Szerencsére a Qualcomm új Snapdragon 710-es chipjének köszönhetően egyre közelebb kerülhetnek a középkategóriás telefonok a drága készülékekhez. A gyártó szerint ugyanis úgy tervezték az új chipeket, hogy minőségi funkciókat tudjanak adni az olcsóbb telefonoknak.

Az áramköröknek kétszer akkora AI (mesterséges intelligencia) teljesítménye lesz, mint a Snapdragon 660-as sorozatnak. A chip Kryo CPU-t és Adreno 616 vizuális feldolgozó alegységet használ. Lehetővé válik majd az arcfelismerés, a jobb zajszűrés és az erősebb képstabilitás. Mindennek köszönhetően egyre több telefon használhatja a biometrikus azonosítókat, hangalapú interfészt, és javulhatnak a telefonnal készített fotók is. A Snapdragon 710-zel dolgozó telefonok már támogatják a 4K-lejátszást, és a 660 sorozatú chipek 8 bites színkezelését 10 bitesre növelik.

Fone Arena

Ami a teljesítményt illeti: a Kryo 360 CPU 20 százalékkal nagyobb teljesítményt ad majd a 710-es telefonoknak, mint elődeiknek, és a 4K-lejátszásnál akár 40 százalékos energiamegtakarítás is elérhető. Mindezzel együtt a Snapdragon 710-es nem lesz erőmű (nem is az volt a cél), de azért jobb lesz, mint a 660-as sorozat, és igazán vonzó lehet a középkategóriás telefonok számára.

A 700-as sorozatú chipeket még februárban jelentette be a Qualcomm, és az első ilyen telefonok hamarosan megjelenhetnek.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.