Tech hvg.hu 2018. február. 15. 10:00

Itt vannak a teszteredmények: ennyire erős a Snapdragon 845 processzor

Bár az első, Snapdragon 845 chipkészlettel szerelt telefonok a február végi barcelonai MWC-n mutatkoznak majd be, valójában már van egy ilyen telefon, sőt össze is mérte a tudását a piac vezető készülékeivel.

A Qualcomm még decemberben jelentette be a Snapdragon 845 chipkészletet, és készített egy saját teszttelefont, amelyben ez a lapka dolgozik. Nem öncélú a telefon léte, megfuttatott rajta benchmarkokat, hogy összevesse a készülék (chipkészlet) tudását a piac nagyjaival.

Az IT Home beszámolója szerint a Qualcomm-eszköz Android 8.0 Oreót futtat, 6 GB-nyi a RAM-ja és 1440 x 2560 pixeles a kijelzője. Ezt az eszközt vizsgáztatták a Geekbench appal, és a prototípus 2448 pontot szerzett az egymagos tesztben és 8454 pontot a többmagos tesztben. Ezek a pontok az androidos lista élére röpítik a Snapdragon 845-tel dolgozó telefont: az Exynos 8895-ös Galaxy Note8-at és a Galaxy S8-at például több mint 2000 ponttal verte a többmagos tesztben, de az egymagosban is több mint 400 pont volt a különbség.

IT Home

A kínai Weibóra egy másik benchmark teszt is felkerült: itt (is) a piac legjobbjaival vetette össze egy blogger a Qualcomm-tesztkészülék tudását. A vetélytársak: Huawei Mate 10 (Kirin 970 SoC), OnePlus 5T (Snapdragon 835), Galaxy Note8 (Exynos 8895) és – hogy azért kilépjünk az androidos világból – Apple iPhone X (A11 Bionic chip). A Qualcomm új chipje lekörözte mindegyiket, egyetlen kivétellel. Az Apple lapkakészlete mind az egymagos, mind a többmagos tesztben jócskán rávert.

IT Home

Összességében tehát elmondható, hogy jelenleg a Snapdragon 845 az uralkodó az androidos chipkészletek között, azonban még ebben a világban is csak pünkösdi királyságról van szó, ugyanis már kiszivárogtak az Exynos 9810-zel szerelt (egyelőre még be sem jelentett) Galaxy S9 Geekbench-eredményei.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.