Új időegységgel oldaná meg az audiovizuális tartalomgyártás terén tapasztalt nehézségeket a Facebook fejlesztői csapata. Bár az átlag felhasználók előtt közvetlenül érzékelhetetlen újításról van szó, az ötlet kétségtelenül hasznos, sokak munkáját könnyítheti meg.
Vannak olyan fejlesztések, amelyek csak a szemünkkel érzékelhetők, de olyanok is, amiket akár kézbe is vehetünk. Ehhez képest a Facebook most bejelentett újdonsága egyik kategóriába sem illik, és ráadásul nem is mindenkit érint. De akiket igen, bizonyára roppant hálásak lesznek, ugyanis a flick nemcsak egy mérőeszköz, hanem hathatós segítség a vizuális tartalomgyártásban tevékenykedők számára. És itt jön a lényeg: az új időegység elsősorban a videós tartalmaknál tesz jó szolgálatot, azon belül is a szinkronizációs és időzítési nehézségeknél, hogy a területen dolgozók egységes módon tudjanak kalkulálni egy-egy videó/hangfájl elkészítésekor.
A flicket a fejlesztés GitHub oldalán írtak szerint a Facebook virtuális valóságot fejlesztő divíziója találta ki.
Az új időegység alatt egy másodpercnyi időnél is jóval kevesebbet, a másodperc 705 milliomod részét értjük (a még pontosabb meghatározás érdekében 1/705 600 000 másodpercet). A haszna persze koránt sem itt, hanem a legelterjedtebb frissítési rátákkal való munka során mutatkozik meg: a flick tizedesjegyek helyett egész számokat használ, örökre száműzve ezzel a kerekítés (a videós szakmában legalábbis) nem ritkán fárasztó műveletét. Így például 24 fps-es videórögzítésnél egy képkocka 0,0416666666666667 másodperc helyett
kereken 29 400 000 flicknek felel meg.
Az új időegység ötlete nagyjából egy évvel ezelőtt merült fel, de a kidolgozásához szükséges munkával csak nemrég végeztek a szakemberek.
Ha máskor is tudni szeretne a Facebook újításairól, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.