Tech hvg.hu 2017. december. 29. 08:03

Most Izrael következik: saját kriptopénz bevezetését tervezi, de nem akárhogy

A Bitcoin fellendülése annyira lelkesítő néhány ország számára, hogy saját kriptovalután dolgozik, Izrael a harmadik ilyen nemzet lehet.

Az év végére a technológia és a gazdaság világa is Bitcoin-lázban égett, a kriptovaluta a világ leggazdagabb emberei közé sorolta titokzatos feltalálóját, és ez a befektetők mellett országok kormányainak figyelmét is felkeltette. Annyira, hogy Észtországban és Oroszországban is hivatalosan bejelentették, hogy nemzeti kriptopénzt akarnak csinálni. A Reuters értesülései szerint megvan a harmadik ország, amely saját digitális pénzt adna ki: Izrael.

Az izraeli nemzeti bank két okból akar erre az útra lépni: csökkenteni akarják a készpénz használatának gyakoriságát, illetve az eddiginél gyorsabb kifizetési rendszerre vágynak. A névtelen forrás szerint ha zöld utat kap a projekt, akkor az izraeli kormány a 2019-es költségvetésben már számolni fog a technológia kialakításával.

Az év végi sikerek bizonyára hatással voltak a projekt ötletére, de a Reuters információja szerint ez a kriptovaluta nagyon más lesz, mint a Bitcoin. Központosított és biztonságos kriptvalutát akarnak, amely korlátozná a pénzmosás lehetőségét, használata pedig nem lenne névtelen.

A Jerusalem Postnak egy másik forrás nyilatkozott, aki szerint úgy kell elképzelni ezt az ötletet, mintha egy papír – például egy szerződés – helyett valaki egy kódot kapna. Ez esetben nem merészség arra tippelni, hogy az izraeli kriptovaluta leginkább az Ethereumra hasonlítana, amelynek “jogi algoritmusai” kikényszerítik a felekből, hogy teljesítsék a szerződésekben foglalt anyagi vállalások rendezését.

A CNBC beszámolója alapján pedig nem is annyira meglepő a lépés, hiszen Izrael kormánya büntetéseket helyezett kilátásba azoknak, akik Bitcoinnal kereskednek a tőzsdén.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 03. 19:45

„Szüleink és nagyszüleink rutinszerűen spóroltak” – de lehet-e egyszerre takarékoskodni és egészségesen étkezni?

Érezhetően tovább drágultak az élelmiszerek, sokaknak kell még szorosabbra húzni a nadrágszíjat, és ez nem kellemes érzés. Balázs Barbara újságíró és takarékos gasztroblogger könyve útmutató ahhoz, hogyan lehet a házikoszttal takarékoskodni, milyen a mértékletes konyha, és hogyan győzhetjük le a kisebbségi komplexusainkat, ha főzésről van szó. <strong>Mit érdemes megtartani a régi idők szokásaiból</strong>, és hogyan spóroljanak, akik speciális diétára szorulnak?