Tech hvg.hu 2017. november. 02. 19:00

Vér, szellemek, gyilkosság: horrorokat ír a mesterséges intelligencia

Vannak olyan tevékenységek, amelyekről el sem tudnánk képzelni, hogy gépek is elvégezhetik az ember helyett. A MIT új mesterséges intelligencia alapú „horrorszerzője” éppen ennek az ellenkezőjét bizonyítja.

Frankenstein megálmodója, Mary Shelley után nevezték el a Massachusettsi Technológiai Intézet (MIT) kutatói Shelleynek azt a mesterséges intelligenciát, amelyik társszerzőként vesz rész horrortörténetek megírásában. Partnerei a lelkes twitterezők.

Shelley (@shelley_ai) ugyanis minden órában elindít egy horrortörténetet a Twitteren, felkínálva azt folytatásra. Bármelyik Twitter-felhasználó vállalhatja, hogy tovább fűzi a mesét, s a #youturn hashtaggel jelzi Shelleynek, hogy ő következik.

Twitter/Shelley

Az algoritmust 140 ezer horrortörténettel edzették – ezeket olyan reddit fórumokról vették, ahol amatőr szerzők osztják meg rémmeséiket. Hogy miért innen merítettek? A „klasszikus” horrorszerzők (pl.  Stephen King, Edgar Allan Poe, Howard P. Lovecraft) művei csak néhány MB-ra rúgtak, így viszont több mint 700 MB-nyi „tananyagot” tudtak összegyűjteni.

Eddig már több mint 100 történet társszerzőjeként jegyzi magát Shelley, amelyek közül néhány állítólag igencsak ijesztő. Az angol nyelvű történetek itt tekinthetők meg. A mostani projekt a MIT kutatóinak tavalyi, Nightmare Machine (rémálom-gép) nevű projektjéhez hasonlít, akkor közönséges fotókat változtattak igazi rémálommá a mesterséges intelligencia segítségével.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.