Tech hvg.hu 2017. október. 25. 17:00

Ez egyre rosszabb: újabb kijelzőproblémák a Pixel 2 XL-nél

Valami nagyon nincsen rendben a Google legújabb csúcstelefonjának LG által gyártott kijelzőjével.

A napokban már panaszkodtak felhasználók a Google Pixel 2 XL kijelzőjének kékes elszíneződéséről, ha egy bizonyos szög alatt nézik, hallhattunk szemcsézettségről a fehér háttér előtt, sőt a beégésről is.

A 9to5Google szerkesztője a Twitteren osztott meg egy újabb kijelzőproblémát, az úgynevezett sötét folt jelenségét, amelyet két videóval is szemléltetett. A gyors képmozgásoknál, például egy fel-le görgetésnél, foltok kísérik a mozgatást, olyannyira, hogy a szerkesztő szinte már szándékos animációra gondolt.

A jelenség egyébként nem ismeretlen az OLED-világban, a régebbi Samsung-telefonok is szenvedtek tőle (de a dél-koreai gyártó azóta már javította a hibát). A magyarázat a hosszabb válaszidőkben keresendő. A válaszidő az az idő, amelyre a kijelzőnek szüksége van a színek váltásához. Milliszekundumokban mérik, és a 2-5 ms számít jó válaszidőnek, illetve a 10 alatti elfogadhatónak. Ennél hosszabb válaszidőknél a kijelző ugyan jól használható, de a gyors mozgásoknál fel kell készülni a kísérő árnyékra. Jó példa erre, amikor a teniszlabda repülését egy csík követi.

Úgy tűnik, a Pixel 2 XL válaszideje nem kellően kicsi, ez okozza a foltosodási problémát. Azt még nem tudni, jegyzi meg a GSMArena, hogy szoftveresen mennyire lehet majd orvosolni a hibát (a panel válaszideje a hardverhez köthető), de egy-két tweak azért bizonyosan enyhíthet rajta. Ráadásul egyelőre még nem mindenkinél egyforma intenzitású a hiba. Ezzel együtt a GSMArena azt javasolja, hogy ha valaki Pixel 2 XL-t venne, és fontos számára a megjelenítés minősége, az inkább várjon egy kicsit a vásárlással.

Az egyre csak sokasodó problémák miatt a The Verge visszavonta, illetve felfüggesztette a készülék tesztelése után tett ajánlását.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.