Az IKEA nem szívesen venne fel pluszban annyi alkalmazottat, hogy mindenkihez ki tudjanak menni összeszerelni a bútorokat, és ez nem is nagyon illene a cég filozófiájába. Segíteni azonban szeretnének a vásárlóiknak, éppen ezért megvettek egy olyan céget, amely webes kereső és "kölcsönző" rendszert hozott létre helyi szakikhoz.
Az elmúlt időszakban az IKEA több olyan fontos lépést is tett, amellyel egyértelművé tették, hogy a cég igyekszik minél jobban alkalmazkodni a technológiai fejlődéshez. A svédek dobtak először piacra olyan bútort, amelybe vezeték nélküli töltési technológiát építettek. Az új bútorok fejlesztése miatt dolgoztak már együtt a NASA kutatóival, iPhone-ra és iPadre készítettek egy appot, amivel már azelőtt megnézhetjük, hogy áll a bútor a lakásban, mielőtt megvennénk azt, és csináltak egy készüléket, amiből alighanem mindenki szeretne otthonra.
A cég most egy újabb fontos lépést tett a 21. századivá válás útján: felvásárolta a TaskRabbit nevű céget. A TaskRabbit gyakorlatilag a helyi szakik és fizikai munkások Ubere. A startup a hagyományos munkaerő-közvetítést hozta össze a modern technológiával: rendszerükből többek között olyan szakemberek is "megrendelhetők", akik a bútorok szállításában és összeszerelésében is segítenek. A munkások nem dolgoznak mindössze 60 embert foglalkoztató cégnél, amely adatbázisában 50 ezer szaki van. Az újításuk lényege a kereslet és a kínálat egyszerű és gyors, webalapú, mobilos appból elérhető felülettel rendelkező összerendezése. Bár a bejelentés szerint a TaskRabbit továbbra is önálló vállalatként fog működni, könnyen elképzelhető, hogy bizonyos szolgáltatásokat felfüggeszt majd a cég.
A svédeknek már csak azért is fontos, hogy ilyen fronton is versenyképesek maradjanak, az Amazon ugyanis egy nap alatt képes leszállítani és összeszerelni az ott megvásárolt bútorokat. Ráadásul a nemzetközi források úgy fogalmaznak: nem csak az Egyesült Államokban, hanem nemzetközi fronton szeretnék ezt megvalósítani az IKEA-nál.
Az összeszerelés összeszervezésének meglépése óriási változást jelent az IKEA-nál: az Ingvar Kamprad által 1943-ban alapított vállalatnak már kezdetektől az volt az alapfilozófiája, hogy ők szétszerelve adják a bútort, ami olyan egyszerűen összeszerelhető, hogy azt otthon legózásszerűen bárki meg tudja oldani.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.