Tech hvg.hu 2017. június. 29. 11:31

Szuperolcsón is lehet jó specifikációjú okostelefonokat készíteni

Hamarosan újabb tagokkal bővül a Motorola E család. A recept a régi: olcsó telefonok, az árukhoz képest meglepően jó specifikációkkal.

A Motorola amerikai weboldalán már látható, és hamarosan majd meg is rendelhető két új Moto E telefon, a Moto E4 és a Moto E4 Plus. Hasonlóan a család eddigi tagjaihoz, ezeket az eszközöket is igen jó ár-érték arány jellemzi. Csúcstelefonokra azért ne számítsunk, de a specifikációk mindenképpen tisztességesek.

Az E4-nek 5”-es, Gorilla Glass 3-mal védett HD kijelzője van. Négymagos Qualcomm Snapdragon 427 chipkészlet dolgozik benne 2 GB RAM és 16 GB natív tárhely társaságában, ez utóbbi microSD kártyával akár 128 GB-ig bővíthető. A telefonnak víztaszító a borítása, amit azért nem szabad összetéveszteni a vízállósággal, szóval ne ejtsük be a medencébe, de abból még nem lesz baj, ha ráfröccsen egy kis víz. Ujjlenyomat-olvasó is került bele, és a 2800 mAh-s akku egy feltöltéssel egy teljes napig állja a sarat. A hátoldali kamera 8 MP-es, a szelfikészítő 5 MP-es. Az ára a specifikációkhoz képest szerény, 130 dollárba, azaz körülbelül 36 ezer forintba kerül.

Motorola

Ha viszont valaki adna még 50 dollárral (14 ezer forinttal) többet, akár a Moto E4 Plust is megveheti. Ennek már 5,5”-es (ugyancsak HD) a kijelzője, Mediatek MT6737 chipkészlet dolgozik benne, 3 GB RAM-mal, a belső tárhely – bővíthető – 32 GB-nyi. Az akku jóval erősebb, mint a „kistestvérnél”: 5000 mAh-s, ami kétnapi hálózatfüggetlen működést kínál, és gyorstöltési lehetőség is a felhasználó rendelkezésére áll. A hátoldali kamera is erősebb: 13 MP-es.

Mindkét modellt fémházba tették, ami igazán ritka ebben az árkategóriában. Mindkettő Android 7.1 Nougattal érkezik, némi házon belüli felhasználóifelület-módosítással.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.