Az eddigi 4500 fős csapatot bővítve további 3000 embert vesz fel a Facebook arra, hogy kiszűrjék a nem odaillő tartalmakat.
Az elmúlt hetek egyik legfelkavaróbb története volt az a gyilkosság, amit egy amerikai követett el: egy találomra kiválasztott, idős járókelőt ölt meg, majd az erről készült videót feltöltötte a Facebookra. A felvétel több mint két órán át volt fenn a közösségi portálon, mielőtt eltávolították, az elkövető teljes felhasználói fiókjával együtt. Valószínűleg emiatt (is) döntött úgy a Facebook, hogy a hasonló tartalmak kiszűrésére egy digitális hadsereget állít fel.
A hadsereg szó ez esetben egyáltalán nem túlzó, legalábbis ami a méretét illeti. Mark Zuckerberg szerdán bejelentette, 3000 embert alkalmaznak, akiknek semmi más dolgok nem lesz, mint reagálni a különböző erőszakos tartalmakról – gyilkosságról, öngyilkosságról és egyéb más erőszakos cselekményekről – szóló bejelentésre. A közösségi oldal ezzel érné el, hogy az ilyen jellegű videók mielőbb eltűnjenek a platformról. Velük együtt már 7500-ra nő azok száma, akik ilyen jellegű munkát végeznek a Facebooknál.
A legkomolyabb veszélyforrást az élő videók jelentik, amelyeknél nem biztos, hogy az automatizált szofteres vizsgálat elegendő az erőszakos tartalmak kiszűrésére. A Reuters beszámolója szerint a múlt héten egy thaiföldi férfi élőben közvetítette a lánya meggyilkolását, az erről készült videó pedig egy egész napon át volt látható a közösségi oldalon. Mire törölték, már 370 ezer megtekintésnél járt a felvétel.
A Facebook fejlesztői nemrég bejelentették, a mesterséges intelligencia segítségével is megpróbálják kiszúrni, ha egy hozzászóló véget akar vetni az életének.
Itt kérhet segítséget, ha ön is úgy érzi, segítségre lenne szüksége, hívja a krízishelyzetben lévőknek rendszeresített, ingyenesen hívható 116-123, vagy 06 80 820 111 telefonszámot! Amennyiben másért aggódik, ezt az oldalt ajánljuk figyelmébe.