Bár korábban 2016 közepére-végére tervezték az Apple új főhadiszállásának átadását, egyre valószínűbb, hogy erre csak tavasszal kerül sor. A késlekedés oka a cupertinói cég filozófiájában rejlik.
Havonta érkeznek a drónvideók arról, hol is tart éppen az Apple gigaberuházása, új központjának építése. Tény, hogy már a finisben tartanak, azonban Tim Cook korábbi ígérete ellenére nem költözhettek be januárban a dolgozók. A késlekedés oka (leszámítva az eléggé elhúzódó engedélyezési folyamatokat) valami olyasmi, amit az AirPodsnál is megtapasztalhattunk, az Apple a tökéletességre törekszik. Bár ezúttal nem elektronikai eszközről van szó, Cupertinóban éppúgy kezelik az építkezést, mintha egy új telefonról, tabletről, kiegészítőről lenne szó.
A menedzsment rengeteg időt tölt az építkezésen, minden apró részletet ellenőriznek, centiméterekről vitatkoznak. Úgy hírlik, hogy például a kilincseket is többször el kellett küldeni jóváhagyásra, és másfél év elteltével sincs még végleges döntés. Hasonló volt a helyzet a csövek és vezetékek elrejtésekor. Az építkezésen igen kedvelt fa használatát állítólag egy 30 oldalas brosúra szabályozza, amelytől nem lehet eltérni. Minden felületnek, padlónak, mennyezetnek tökéletesen csiszoltnak kell lennie, egyfajta természetfeletti simaságot sugározva – talán érthető, hogy több kivitelező is felmondott a munkák során.
Bár az Apple sosem mondott pontos összeget az építkezés költségeivel kapcsolatban, nagyjából 5 milliárd dollárra becsülik, és ezt maga Tim Cook sem vitatta egy 2015-ös tévéinterjúban. Ebből az 5 milliárd dollárból több mint 1 milliárdot különítettek el a főépületre. Ebben az óriási, gyakran űrhajóként is emlegetett létesítményben már csak a tájékozódás sem lesz egyszerű. A Berkeley Egyetem egyik, tájépítészettel foglalkozó professzora meg is jegyezte, ez az iroda nem arról szól, hogy maximalizálják a termelékenységet, ez egy szimbolikus központja lesz egy globális vállalatnak. Egy igazi ikon.