Tech hvg.hu 2017. január. 14. 08:01

Itt a jegyzetfüzet, melybe tényleg mindent felírhat, mégsem telik be soha

Az Everlast tényleg egy füzet, de van egy különleges képessége is.

Bár a mobiloknak és táblagépeknek köszönhetően ma már lehetőségünk van arra, hogy könnyen és hatékonyan jegyzeteljünk, sokan még mindig a jegyzetfüzet használatára esküsznek. Vagy érzelmi okokból, vagy mert kényelmesebb, vagy éppen azért, mert a papírra bármilyen ábrát vagy alakzatot azonnal le lehet rajzolni. A probléma általában ott kezdődik, ha valaki szeretné, hogy ez a jegyzete a számítógépen is meglegyen. Nekik fejlesztett egy zseniális eszközt a Rocketbook.

Az Everlast (ami nem összekeverendő a sportmárkával) Kickstart-projektjével nagyon sikerült betalálni, a kampány ideje alatt ugyanis a célul kitűzött 26 ezer dollár helyett közel 1,3 millió dollár (kb. 375 millió forint) gyűlt össze rá. Az eszköz egy sima jegyzetfüzetnek tűnik, de annál jóval okosabb.

Rocketbook

Az Everlast lapjai nem papírból, hanem egy poliészter keverékből áll, ami így jóval strapabíróbbá teszi. Jegyzetelni bármilyen Pilot Frixion tollal lehet rá, a tinta nem maszatolódik el. Kivéve, ha egy nedves textillel érünk hozzá, akkor ugyanis le tudjuk törölni a lapot. Az igazi trükk azonban csak a jegyzetelés után kezdődik.

Rocketbook

A füzethez fejlesztett mobilalkalmazással ugyanis egyetlen mozdulattal lehet beolvasni az elkészített jegyzetet, amit aztán tovább használhatunk a mobilon, táblagépen vagy épp a számítógépünkön. Az alkalmazással ráadásul azt is eldönthetjük, hogy melyik felhőszolgáltatásba szeretnénk tárolni az adatainkat. Ez utóbbi műveletet rendkívül rugalmassá tették, a lapok alján található különböző szimbólumokhoz ugyanis egy-egy tárhelyet rendelhetünk, így ha azt a tollal bejelöljük, az app egyenesen oda tölti fel a dokumentumot.

Az Everlastot 34 dollárért lehet előrendelni a Kickstarteren, ha Magyarországra akar valaki rendelni belőle, az +13 dollárt jelent, vagyis összesen 47 dollárt (kb. 14 ezer forintot) kell érte fizetni. A kiszállítást 2017 áprilisára ígérik.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.