Tech hvg.hu 2016. november. 28. 15:01

Magyar kütyü: csináltak egy olyan ajtózárót, amelyről azt mondják, elég nehéz feltörni

A Ulockme egy telefonnal vezérelhető, hazai fejlesztésű okoszár-vezérlő megoldás, amely segítségével, a környezetünkben lévő elektromos zárakat és eszközöket tudjuk egy alkalmazás segítségével vezérelni.

A fejlesztők közlése szerint a zár először megtanul beszélni a telefonunkkal úgy, hogy azt az idegenek nem értik meg. Ha nem is köszön még tulajdonosának hazatéréskor, de kinyitja neki a bejáratot vagy a kocsibeállót hazatéréskor. Akinek ilyen zára van, nem kell többé keresgélnie a kulcsokat a bejáratnál, az alkalmazás felkínálja gombnyomásra a megfelelőt. Vagy ha úgy szeretné elég megközelíteni az ajtót, hogy az kinyíljon, a kerti világítás pedig felkapcsoljon. Minden családtagjának lesz nyitó eszköze, ha letöltik az ingyenes alkalmazást és ön feljogosítja őket a nyitásra. A kertésznek és a takarítónőnek, vagy barátainak nem kell kulcsot adni, időszakos belépést biztosíthatunk nekik, de ha szükséges egy gombnyomással visszavonhatjuk azt.

Merculine Security

Bármennyire is jól hangzik mindez, az okoszáras megoldásoknál ez az alap. A biztonsággal viszont komoly gond szokott lenni, egy nemrég elvégzett átfogó biztonsági teszten 16-ból 12 elbukott. A zárak egy részénél egyszerűen ellopható a jelszó, amikor a tulajdonos saját telefonjával nyitja az ajtót, de olyanok is vannak, amelyeknél még csak erre sincs szükség, egyszerűen ki lehet lopni a jelszót a zárból.

Ulockme

Más intelligens zárvezérlőktől eltérően a Ulockme nem a Bluetooth beépített biztonságára épít és felhőszolgáltatást sem alkalmaz az azonosítás során. A magyar csapat egy olyan széles körben elterjedt ECC (Elliptic Curve Criptography) titkosítási rendszerrel dolgozik, amelyet több fejlett országban személyi azonosító kártyák, banki terminálos felhasználói adatok azonosítására és titkosítására alkalmaznak. Minden üzenetváltást egy titkosított kapszulába csomagolnak, így minimalizálják pl. a garázskapu nyitás során könnyen ellopható kódok jelentette biztonsági kockázatokat.

A bekötött eszközöket  távolról is vezérelheti az, aki a wifis verzióval rendelkezik. Az okos-zár kompatibilis a meglévő elektromos zárakkal és garázskapukkal, kényelmessé és biztonságossá teszi azokat. Külső antenna csatlakozásával a vezérlő hatótávolsága akár 100 méterre is növelhető.

A 60 ezer forintos alapárú eszköz használathoz nincs szükség internetkapcsolatra, és a fejlesztők szerint a beszerelése egyszerűen, akár házilag is elvégezhető.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Élet+Stílus hvg.hu 2024. november. 30. 10:00

„Elájult, és akkor jött rá, hogy valami nem stimmel” – Kösz, jól: kiégés és stressz a magyar munkahelyeken

<strong>Milyen személyiségjegyek jellemzik a munkamániásokat, és mi lehet az oka, hogy Magyarországon a civil szférában dolgozik a legtöbb munkafüggő</strong>? Mennyire az egyén, és mennyire a munkáltató felelőssége, ha a munkamánia eluralkodik, és függőséggé, kiégéssé válik? <strong>Mi a közös Karácsony Gergelyben és Donald Trumpban?</strong> A Kösz, jól vendége volt Kun Bernadette pszichológus és Merész István, az Allianz-Trade vezetője.