Tech Papós Tamás 2016. november. 21. 08:01

Ha nem akarja, hogy lehallgassák: ennél titkosabb ingyenes üzenetküldőt most nem talál

Eddig is a legtitkosabb üzenetküldők egyike volt ez az ingyenes app, de a Skype egyik alapítójának alkalmazása egy újabb fontos, szintén a titkokat megvédő funkcióval gazdagodott.

Már bemutatásakor is szupertitkos üzenetküldőként írtunk az Androidra, iPhone-ra és iPadre is ingyen letölthető, illetve böngészővel is használható Wire alkalmazásról, azóta csak még biztonságosabb lett. Már a fájlok titkosítására is képes, most pedig bevezették rajta az üzenetek önmegsemmisítési lehetőségét.

Utóbbi funkció nem akármilyen, ugyanis mi magunk szabhatjuk meg, hogy mennyi idő után tűnjön el örökre az üzenet, ami lehet szöveg, fotó, videó és fájl is. A lehetséges időtartamok: 5, 15 és 30 másodperc, 1 és 5 perc, valamint 1 nap.

Ehhez csak az üzenet begépelésére való üres rubrika melletti homokóra ikonra kell kattintani (vagy ha korábban már kiválasztottunk egy időtartamot, akkor annak a száma jelenik meg, és arra kell kattintani), majd megadni, hogy mikor tűnjön el az üzenet. Az üzenet alatt visszaszámlálón látjuk, hogy mennyi idő van hátra a eltűnésééig.

hvg.hu

A Skype társalapítója, Janus Friis nevéhez köthető Wire végpont-végpont közötti titkosítást kínál a szövegek, a képek, a videók és a fájlok számára is. Hogy miben különböznek vetélytársaiktól, azt külön is összefoglalták.

Állításuk szerint nem adnak ki felhasználói információkat, nem őrzik a titkosítókulcsokat, nincsen hátsó ajtó a szoftverükben, és reklámokkal sem bosszantanak. Rendszeresen tesznek közzé átláthatósági jelentést, amelyben látható, milyen kormányzati megkeresések voltak az irányukban.

Amennyiben egy másik, hasonlóan szupertitkos üzenetküldőt is kipróbálna, van még egy ajánlatunk, ide kattintva olvashat róla.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.