Tech hvg.hu 2016. november. 15. 07:02

Ezt gyorsan állítsa be a Skype-ban, ha nem akarja, hogy feltörjék a fiókját

A Microsoft kétkörös azonosítási módszere ellenére az utóbbi időben egyre több Skype-fiókhoz jutottak hozzá illetéktelenek. Van azonban egy módszer, amivel biztonságosabbá tehető a profil.

Az utóbbi hetekben egyre több Skype-felhasználó kapott furcsa üzeneteket a partnerlistájukon szereplő ismerősöktől – számolt be róla a The Verge. A probléma nem új keletű, az első hasonló problémáról még augusztusban számoltak be egy Skype-fórumon, azóta pedig több száz felhasználó fiókjához fértek hozzá illetéktelenek – annak ellenére, hogy a Microsoft kétkörös azonosítást alkalmaz.

A Microsoft szóvivője szerint azonban nem egy globális támadásról van szó, sokkal inkább arról, hogy a hackerek hozzájutottak néhány korábban ellopott felhasználói névhez és jelszóhoz, és ezeket "próbálgatják" most végig. A szakember szerint érdemes lehet frissíteni a Skype-ot, emellett pedig összekapcsolni a Skype- és a Microsoft-fiókot, hogy a kétkörös azonosítással még nagyobb biztonságban legyen a profil.

hvg.hu

Ez utóbbi lehetőség már hónapok óta elérhető a felhasználók számára. A The Verge szerint ugyanakkor a támadások alapján úgy tűnik, a Microsoft továbbra is külön kezeli a Skype-jelszavakat, így azt felhasználva megkerülhető a kétkörös azonosítás és továbbra is hozzá lehet férni a fiókhoz. A Skype-pal egyébként nem először fordulnak elő ilyen problémák, 2012-ben például egy hatalmas baki tette lehetővé, hogy két perc alatt bárki fiókjához hozzáférjenek az illetéktelenek.

Aki már korábban összekapcsolta a Microsoft- és a Skype-fiókját, érdemes lehet az alábbiak szerint frissítenie a Skype-hoz tartozó belépési adatokat (aki pedig még nem egyesítette a két fiókot, az az alábbi linkre kattintva megteheti ezt):

Ezek után az alábbi linken már beállíthatja, hogy milyen aliassal lehessen belépni a fiókba. Valamint azt is, hogy továbbra is be lehessen-e lépni a Skype-névvel a fiókba, vagy csak az emailcímmel lehessen ezt megtenni.

hvg.hu

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.