Tech hvg.hu 2016. október. 07. 19:02

Alig hallani róla, ön szerint mennyi pénzt hoz most naponta a Pokémon Go?

Míg nyáron a netes sajtó a Pokémon Go játék nevétől volt hangos, mostanság már csak ritkán hallani a játékról. Ez azonban egy pillanatig sem jelenti azt, hogy ne termelné ezerrel a bevételt.

Több weboldal is temeti már a Pokémon Gót, és valóban, elcsitult a nyári zsebszörnyvadász-őrület. A Newzoo friss jelentéséből azonban az derül ki, hogy a játék még igen messze van attól, hogy csendben eltűnjék a süllyesztőben. Naponta ugyanis még mindig kétmillió dollárnyi bevételt termel, és ezzel azért sokan szívesen kiegyeznének.

Ez a szám is arra utal, hogy még sokan kergetik a világban a virtuális szörnyecskéket, és sokan be is neveznek ebbe, olyannyira, hogy naponta még mindig 700 ezren (nem tévedés, ennyien) töltik le a játékot. Ez persze messze van az egykori 16 milliós csúcstól, de sok alkalmazásfejlesztő boldog lenne, ha naponta „csak” több százezren töltenék le az appjukat.

László Ferenc

Az indulásától kezdve összességében körülbelül 550 milliószor töltötték le a Pokémon Gót, és eddig 470 millió dolláros bevételt fialt. Az a statisztika is figyelemreméltó, amely szerint a játéknak 20 millió új mobiljátékost sikerült meghódítania az Egyesült Államokban, az Egyesült Királyságban, Németországban és Franciaországban. A Newzoo értelmezésében az számít új mobiljátékosnak, aki a megelőző három hónapban nem játszott élvonalbeli mobiljátékkal.

Arra a kérdésre pedig, hogy hype-nak nevezhető-e a Pokémon Go jelenség, a Newzoo igennel és egyúttal nemmel felel. Ha ugyanis az a hype definíciója, hogy hirtelen óriási tömegeket hódít meg, akkor tényleg az a Pokémon Go, hiszen a világon minden negyedik okostelefon- vagy tablethasználó letöltötte ezt a játékot. Azonban ha a hype azt jelenti, hogy a népszerűség rövid életű, a fenti számok tükrében kijelenthető, hogy ez nem vonatkozik a Pokémon Góra.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.