Tech hvg.hu 2016. október. 03. 08:01

Ez izgalmasnak tűnik: itt a hangos Instagram

Az Anchor pontosan ugyanazt kínálja, mint az Instagram, annyi különbséggel, hogy itt képek helyett hangokkal üzenhetünk követőinknek.

Sokszor és sokan érezhették úgy, miközben barátaik fotóit nézegették Facebookon, hogy valami személyesebbnek jobban örülnének. Egy kis hangos megosztásnak, amelyben röviden elmondják mi van velük, mintha csak mobilon rájuk csörögtek volna. Ezt az igényt szolgálja ki a most már Androidra is letölthető, illetve iPhone-ra és iPadre is ingyen beszerezhető Anchor alkalmazás.

Belépés után gyors végigmehetünk a regisztrációs folyamaton, amelyhez egy e-mail-cím vagy twitteres fiók kell, és már használhatjuk is. Ha új hangjegyzetet készítenénk, csak meg kell nyomni középen a piros gombot, majd vagy azon tartani az ujjunkat, vagy egyszerűen a fülünkhöz emelni a mobilt, mintha telefonálnánk. És beszélhetünk is.

Anchor FM

Egyetlen korlátja van, de csak hogy lényegre törőek legyünk: maximum 2 perces lehet a felvétel. Ha kész, engedélyezhető, hogy a profilunkra tegyük, amit a “Follow” gombbal követni lehet, illetve a megosztás ikonnal a Facebookon vagy más közösségi oldalakon is megoszthatjuk a hangos beszámolót.

Kialakítása miatt nem véletlenül nevezik hangos Instagramnak, baráti társaságoknak pedig különösen ajánlott, hiszen ha bekövetik egymást, akkor lesz egy külön helyük, ahol csak egymás beszámolóit hallgathatják. Mintha csak felhívták volna egymást, de mégis mindenki akkor hallja, amikor épp ráér. És persze akár nagyobb közösség is hallani tudja, ha minden ismerőssel megosztjuk a közösségi oldalakon, ezzel is érdesebb és egyszerűbb, mintha külön küldözgetnénk hangfelvételeket a Messengeren.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.