Tech hvg.hu 2016. május. 30. 10:00

Ötletes: régebbi készülékekre is felkerülhet a csúcstelefonok egyik kuriózuma

Az iPhone 6s-ben mutatkozott be, és azóta más csúcstelefonokban is fel-feltűnik a 3D Touch funkció. Egy ígéretes fejlesztésnek köszönhetően hamarosan a régebbi készülékeken is elérhetővé válhat ez a hasznos jellemző.

Az iPhone 6s-ben bevezetett 3D Touch funkciónak köszönhetően a kijelző nemcsak az érintés és a nyomás között tud különbséget tenni, hanem a nyomás erősségét is érzékeli, és annak megfelelően reagál. Ez tényleg hasznos funkció, azonban a régebbi telefonokon nem érhető el.

Ez azonban hamarosan megváltozhat, a Michigani Egyetem kutatói ugyanis egy olyan szoftvert fejlesztettek, amelyik elvileg bármilyen készülék számára lehetővé teszi, hogy az értelmezze a nyomás erősségét. A ForcePhone tehát – ellentétben az iPhone nyomásérzékelőjével – szoftveres alapon oldja meg ezt, méghozzá úgy, hogy használja a telefon hangszóróját és mikrofonját.

University of Michigan/YouTube

Úgy állítja be a hangszórót, hogy az 18 kHz-nél nagyobb frekvenciájú hangot sugározzon, amit nem hall az ember, a mikrofon viszont még érzékel. Amikor a felhasználó megnyomja a kijelzőt, vagy nyomást gyakorol a telefon oldalára, megváltozik a hang, és a szoftver – érzékelve így a nyomás erősségét – a megfelelő parancs végrehajtására ad utasítást.

Az a legjobb az egészben, hogy nincsen szükség drága érzékelőkre, sem a hardver módosítására, és a régebbi készülékeken is jól működhet a program. A ForcePhone jelenleg fejlesztési szakaszában tart, és a június végi szingapúri MobiSys 2016 kiállításon mutatják be a demóját.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.