Tech hvg.hu 2016. május. 11. 08:01

Ez lesz az új Facebook? Pár hét alatt meghódította Amerikát

Kísértetiesen hasonlít a Facebook kezdeti sikerére ennek az alkalmazásnak a terjedése, egy különbséggel: sokkal gyorsabban lett az amerikai egyetemisták kedvence, mint Mark Zuckerberg ötlete.

Ezt nevezik elsöprő sikernek: januárban adták ki az alkalmazást, februárban már az Egyesült Államok minden szegletében használták, áprilisra pedig a legnépszerűbb közösségi app lett az országban. Az amerikai egyetemisták imádják az AndroidraiPhone-ra és iPadre egyaránt ingyen letölthető Down To Lunch alkalmazást, ami egyszerű és zseniális ötletre épül: pár gombnyomással lehessen szervezni baráti találkozókat.

A telefonszámos regisztráció után engedélyezni kell az értesítéseket és a helyzetünkhoz való hozzáférést, majd kezdődhet a szervezés, ami 3 pontban megoldható. Az app menüjében található lehetőségekkel meg kell adnunk, hogy mit akarunk csinálni, kikkel szeretnénk és hol.

Down To Lunch

A személyek kiválasztásánál előre vagy újonnan létrehozott csoportot is választhatunk. Egyes tevékenységeket csak akkor adhatunk meg, ha legalább egyszer adott számú ismerőst hívunk meg – ezért is tudott gyorsan terjedni a Down To Lunch. Ezután nem kap mindenki értesítést, hiszen ha valaki például nincs a városban, akkor őt nem zavarja az alkalmazás, a közelben lévők viszont megkapják a meghívót.

Ha valaki úgy reagál, hogy csatlakozna a programhoz, már be is léphet az adott esemény chat ablakába és üzenetet küldhet azoknak, akik szintén ráérnek.

via GIPHY

Ez a szolgáltatás inkább a spontán programokra lett kitalálva, ezért is lett sláger az egyetemi kampuszokban – ebben is hasonlít a Facebook terjedésére. Ahogy a fenti GIF-en is látható, a közösségi oldalhoz hasonlóan meg is hódította az amerikai egyetemeket, de ehhez mindössze öt hétre volt szüksége.

Amennyiben olyan alkalmazást keres, amellyel baráti társaságával előre, hosszabb távon tervezhet programokat, akkor az erre a célra tökéletes Mozi appot ajánljuk.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.