Tech hvg.hu 2016. április. 26. 08:01

A Facebook első elnöke most csinált egy igen jó alkalmazást

A Facebook első elnöke a baráti társaságok számára szeretne egy igazán szórakoztató alkalmazást nyújtani. Zseniális az ötlet, és még ha nem is új, a megvalósítás mindenképpen érdemel egy letöltést.

Emlékeznek a Facebook-filmben (Social Network - A közösségi háló) Justin Timberlake karakterére? Sean Parkert alakította, aki a közösségi oldal első elnöke is lett, de ma már befektetésekkel foglalkozik. Társalapítóként most olyan alkalmazást dobott piacra, ami nagyot szólhat: az Androidra, iPadre és iPhone-ra is ingyen letölthető Airtime appról van szó.

Az alapötlet nem új: hozzunk létre chatszobákat, amelyekben a barátokkal együtt nézünk/hallgatunk netes tartalmakat és közben beszélgetünk egymással. YouTube-videókkal ezt valósítja meg a korábban már bemutatott WeMesh, de az Airtime sokkal jobb lett.

Airtime Media

Egyrészt mert a jobb felső sarokban a "+" jelre kattintás után nem csak szöveges chatszoba hozható létre, hiszen az előlapi kamerákat bekapcsolva videókonferenciává is alakítható a közös szórakozás. Az élmény pedig sokrétűbb, ugyanis nem csak a YouTube-ot építették be, hanem a Spotify, a Giphy, a SoundCloud, a Vimeo és még több netes szolgáltatás tartalmait is lehet rajta nézni és hallgatni, miközben beszélgetünk a barátainkkal.

Ehhez egyébként csak telefonszámmal regisztrálni kell, majd a "+" jelre kattintás után kiválasztani az appot használó ismerőseinket - vagy a kontaktoknak SMS-ben elküldeni a beszélgetés linkjét - és már kezdődhet is a chatelés, méghozzá videók és zenék ajánlásával.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.