Tech hvg.hu 2016. április. 11. 10:00

Mi történt? Csatát veszít az iOS?

Nem érintette túl jól az iOS piaci részesedését az iPhone 6s-ek iránti nem túl erős kereslet.

Az új iPhone ok iránti kereslet nem fogja elérni a 200 milliót ebben az évben, és a Kantar piackutató szerint sok felhasználó választja az Androidot ezekben a napokban. Az iOS felhasználókat veszített a legnagyobb piacokon, miközben az Android dominanciája egyre növekszik szinte minden országban. Európában például 6,7 százalékkal nőtt a piaci részesedése, ha az idei év februárját hasonlítjuk össze az előző év hasonló időszakával.

A legnagyobb változást Olaszországban könyvelték el, ahol az Android 12,1 százalékponttal növelte a részesedését, rekord 78,4 százalékot elérve. Az iOS eközben 3,2 százalékponttal csökkent 14,3 százalékra. Franciaországban 9,1 százalékpontos növekedéssel 71.8 százalékra állt be az Android, míg az iOS lement 19,9 százalékra.

Thinkapps

Az egyetlen ország, ahol ténylegesen javított az Apple mobil operációs rendszere, az Spanyolország volt, itt 0,4 százalékos növekedéssel elérte a 9,1 százalékot. De máris nem annyira kedvező a kép, ha ehhez hozzávesszük, hogy az Android részesedése 90 százalék, azaz minden tíz telefonból kilenc androidos.

Az Egyesült Államok továbbra is kulcspiac az iOS számára, azonban itt sem mennek túl jól a dolgok. Az Android jelenleg 58.9 százalékon áll (ez 3,3 százalékkal jobb, mint egy évvel korábban), az iOS pedig 0,5 százalékpontos részesedést vesztve 38,3 százalékot ért el.

A háttérben természetesen az áll, hogy a fogyasztók többsége nem tud vagy nem akar csillagászaíti összegeket fizetni egy okostelefonért, és tényleg mhgfizethető alternatívákat a Google-platform világában talál, legalábbis ezidáig. Árnyalhatja ugyanis a képet az iPhone SE piacra kerülése, így érdemes lesz néhány hónap múlva is megnézni, hogyan alakultak a kapcsolódó számok.

hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.