Tech hvg.hu 2016. április. 08. 09:01

El sem hinné, mennyit kaszál az Apple azon, ha valaki a 16 GB-os helyett a 64 GB-os iPhone-t veszi meg

Majdnem egy az egyben az Apple zsebébe vándorol az az árkülönbözet, amit a nagyobb tárhellyel rendelkező iPhone-ért kifizetnek a vásárlók.

Alig két hete mutatta be az Apple a kisebb, olcsóbb, de nagyon erős új iPhone-t, az iPhone SE-t, amiről egy igen érdekes dolgot írt a Business Insider. A készülék 16 GB-os verziója 399 dollárba, míg a 64 GB-os 499 dollárba kerül – a magyarországi árakat ide kattintva éri el –, vagyis a nagyobb tárolókapacitásért 100 dollárral többet kell fizetnie annak, aki szeretne kényelmesen elférni a készüléken, pedig a “nagyobb” eszköz ennek csak töredékével ér többet.

Wayne Lam, az IHS Technology vezető elemzője szerint csupán 12 dollárral (kb. 3300 forinttal) kerül többe az Applenek egy 64 GB-os telefon legyártása a 16 GB-os változathoz képest, ami annyit jelent, hogy a cég minden egyes ilyen eszköz után 88 dollár (kb. 25 ezer forint) hasznot zsebel be. Lam szerint az Apple gyártási költségei ráadásul változhatnak is, a tárhelymemóriák árai ugyanis folyamatosan változnak.

Apple

A Business Insider szerint nem véletlen, hogy az Apple nem adja fel a 16 GB-os készülékek gyártását, a belépő szintű készülékek ugyanis hosszú távon arra ösztönzik a vásárlókat, hogy kifizessék a plusz 100 dollárt, cserébe a négyszer nagyobb tárolókapacitásért. A bevált árképzést hasonlóan alkalmazza az Apple a 6s és a 6s Plus esetében is, vagyis a 64 GB-os változatért mindig 100 dollárral többet kér a cég, mint a 16 GB-osért.

Ezek alapján már könnyebben érthető, hogyan lehetséges az, hogy az Apple 2015 utolsó negyedévében hogyan érhette el minden idők eddigi legnagyobb bevételét.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.