Tech hvg.hu 2016. március. 02. 10:00

Itt az asszisztens, aki mögött elbújhat a Siri

Houndnak hívják az új virtuális asszisztenst, amely állítólag jóval értelmesebb, mint akár a Google Now, akár a Siri.

Tavaly júniusban jelent meg a Hound nevű hangalapú digitális asszisztens bétaváltozata, hogy kilencévnyi fejlesztőmunka után még tudjanak rajta csiszolgatni az első felhasználói visszajelzéseknek megfelelően.

A fejlesztő a SoundHound cég, és ha a nevük ismerősen cseng, az nem véletlen, hasonló elnevezésű alkalmazásukkal a Shazam mintájára lehetett zenéket keresni néhány elhangzott taktus után.

A fejlesztők, Keyvan Mohajer és kollegái most útjára bocsátották a Hound teljes változatát, amely csak őgy köpi a válaszokat az angol nyelven feltett, akár kacifántosan összetett kérdésekre is. Ezzel pedig messze lekörözi a Sirit, aki (ami) azért néha értetlenkedik. Ha megkérdezzük a pontos időt, a Sirinek a helyszínt is meg kell adni, nem úgy a Houndnak. Ez utóbbi olyan kérdést is megválaszolt (és ez bizony kifogott a Sirin), hogy mikor lesz a napfelkelte két nappal karácsony előtt 2021-ben Tokióban: reggel 6.47 volt a felelet).

SoundHound

A Siri megmondja, hány kalória van egy almában, a Hound viszont azt is tudja, mennyit tartalmaz 3 tojás vagy 2 szelet bacon. A Siri rákeres a neten, hogy ki jelenleg az Egyesült Államok elnöke, a Hound viszont megmondja, hány éves korában halt meg a jelenlegi elnök édesanyjának az édesapja. Azért ilyen „okos”, állítják a fejlesztői, mert kontextusban, azaz összefüggéseiben vizsgálja a kérdéseket, és erre ma még sem a Siri, sem a Google Now nem képes.

A Hound rengeteg partnerrel működik együtt, köztük az Uberrel, a Yelppel és az Expediával.

A Hound helyettesítheti alapértelmezett asszisztensként a Google Now-t, az Apple azonban nem engedi ugyanezt a Sirivel megtenni. Pedig engedhetné, ugyanis a Houndosok szerint néhány éven belül mindent meg lehet majd beszélni digitális asszisztensükkel, és akkor majd mindenki ezt akarja – alapértelmezettként – a telefonjába.

Az app egyelőre az Egyesült Államokban érhető el Androidra és iOS-re is.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.