Tech hvg.hu 2016. január. 11. 08:01

Lehet, hogy ennél okosabb lámpa egy darabig nem lesz a szobájában

Az okoslámpák hasznosak, de még mindig nem elég praktikusak. Ez utóbbin szeretne változtatni az a csapat, aemly a világ legokosabb lámpájaként mutatja be új fejlesztését.

A Fluxo névre keresztelt eszköz az okos otthonokban használatos kütyük többségéhez hasonlóan mobiltelefonon keresztül vezérelhető. A készülékbe 300, fehér és színes LED izzót építettek be, így ennek köszönhetően nemcsak természetes fényt ad, de hangulatvilágításra is képes. Az eszközt iPhone-ról és androidos mobilról is vezérelhetjük, az alkalmazásban pedig beállíthatjuk, hogy éppen milyen fényt szeretnénk – például televíziózáshoz vagy pakoláshoz –, illetve, hogy a szoba pontosan mely részét világítsa be. A választható iránynak köszönhetően nem kell egyszerre az egész lámpát felkapcsolva hagynunk, lehet, hogy csak a szoba egyetlen sarkába fókuszál a fény.

Fluxo

Az eszköz érzékeli, ha elhagyjuk a szobát, így azonnal lekapcsol, ha pedig belépünk, ismét működésbe hozza önmagát. Mindemellett arra is képes, hogy meghatározza, az adott napszakban épp milyen erősségű fényre van szükségünk.

A LED izzók a fejlesztők szerint 60 ezer órán át képesek világítani, ami nagyjából 10 év élettartamot jelent. A teljes fényereje egy 200 wattos izzó teljesítményének felel meg.

A Fluxo Kickstarter-projektje rendesen pörög, az eredetileg kitűzött 50 ezer euróhoz képest már közel 400 ezer euró (több mint 120 milló forint) gyűlt össze a készülékre, és már csak néhány óra van hátra a kampányból. A lámpa ára ugyanakkor meglehetősen magas, 369 euróért (kb. 113 ezer forint) rendelhetjük meg. A szállítást szeptemberre ígérik.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.