Sokan nincsenek kibékülve azzal, hogy a facebookos csevegéshez mobilon egy külön alkalmazásra van szükség. Ezzel együtt újabb messengeres sikerjelentést adhatott ki a Facebook.
David Marcus, a Facebook Messenger fejlesztéséért felelős alelnökének bejelentése szerint havonta több mint 800 millió aktív felhasználója van az alkalmazásnak, vagyis ők azok, akik egy hónapban legalább egyszer küldtek vele üzenetet. 2014-ben ugyanez a szám még “csak” 600 millió volt.
Ha ez nem lenne elég, a WhatsApp – amit Zuckerbergék 2014-ben óriási összegért vásároltak fel – szintén jól szerepell, annak már 900 millió felhasználója van. A kettő összesen közel 1 milliárd aktív felhasználót tudhat maga mögött. A Mashable megtudta, átlagosan több mint 45 milliárd üzenetet, és több mint 9,5 milliárd fotót küldenek egymásnak naponta.
A messengeres rekordhoz persze az is hozzájárult, hogy 2015 tavaszán az addigi, egyszerű üzenetküldő alkalmazásból egy önálló, multifunkciós platformmá alakult a Facebook Messenger. A különböző pluginek mellett a Facebook beindította a régóta emlegetett pénzküldési lehetőséget is, mellyel facebookos ismerőseinknek utalhatunk át pénzt a Messengeren belül. Ezzel együtt sikerrel rajtolt el a videotelefonálási funkció is: az első két napban 1 millió ilyen hívást indítottak a felhasználók.
Hogy a jövőre nézve milyen újdonságok érkeznek majd, azt egyelőre csak nagy vonalakban lehet tudni: a fejlesztők arra törekednek, hogy a felhasználók kényelmesebben tudják elintézni a hétköznapi ügyeiket, a vásárlástól a jegyfoglaláson át egészen az ügyfélszolgálatok felkereséséig, anélkül, hogy ehhez másik alkalmazást kellene használniuk.
Az alelnök beszélt a készülőben lévő a Facebook M-ről is. A digitális asszisztens jelenleg a tesztelés korai fázisában van, és idén még biztosan nem jelenik meg az új funkció, a mögötte meglévő mesterséges intelligenciának köszönhetően azonban pofonegyszerűen lehet majd virágot rendelni, vagy épp asztalt foglalni egy étteremben.
A Facebook Messenger mindemellett már most sem csak az üzenetek küldésére és fogadására alkalmas, sokan nem is tudják, mennyi mindent lehet kihozni az appból. Ezt a 7 tippet kifejezetten érdemes tudni az alkalmazás mindennapi használatához.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.