Ingyenes filmvetítések mellett egy nyilvános vitára is invitálják csütörtökön a Bitcoin virtuális valuta iránt érdeklődőket. Ez az a pénznem, amelyről állítják: az Iszlám Állam is ebben tarthatja a pénzét.
Az idei Bitfilm Festival magyarországi állomásának apropóját az adja, hogy a szervezők szerint a virtuális Bitcoin az elmúlt évben kitört az illegalitásból, és egy ideje már nem szitokszó, hanem komoly üzleti potenciál a mainstream pénzügyi szférában is.
Mégis, az elmúlt hetekben ismét a terrorizmussal összefüggésben emlegették a legtöbbet a pénzügyi infrastruktúrák legfiatalabbját. Az aggodalmak forrása az, hogy egyes értesülések szerint Bitcoinban tartják és utaztatják az Iszlám Állam terroristái a pénzüket. Hogy ezeknek a felvetéseknek van-e alapja, erről is szó lesz a filmvetítések közötti Ökopódium beszélgetésen.
A MagNet közösségi házba szervezett események elsősorban azonban arra keresik majd a választ a beszélgetésre invitált fejlesztők, kutatók és vállalkozók, hogy működhet-e az – önmagát eredetileg a bankrendszerrel szemben pozicionáló – Bitcoin-közösség a meglévő pénzügyi szféra képviselőivel közösen.
A szervezők nem szeretnének elfogult, csupán Bitcoin-párti álláspontokat megidéző beszélgetést, ezért felhívást tettek közzé: ugyanis még mindig nincsen olyan szkeptikus résztvevője a beszélgetésnek, aki vállaltan Bitcoin-ellenes lenne, vagy a kétkedőket hitelesen képviselné, szakmai szempontok mentén.
A csütörtökön 17 órakor nyitó Bitcoin-délután keretében 5-10 perces rövidfilmek mellett egy egész estés nagy játékfilmet is bemutatnak Life On Bitcoin címmel. A közösségi finanszírozással készült dokumentumfilm egy fiatal házaspár életét követi nyomon, akik 2013-ban elhatározták, hogy három hónapon át életük minden kiadását csakis Bitcoin-alapra helyezik.