Tech hvg.hu 2015. április. 02. 09:59

Így viccelte meg és csapta be tegnap a tech-világ a felhasználókat

S még mondja valaki, hogy a tech-cégeknek nincsen humoruk! Tegnap, április 1-jén csak úgy sorjáztak a vicces eszközök, átalakított oldalak. S mint minden évben ilyenkor, sokan be is dőltek, és komolyan vettek egy-egy tréfának szánt terméket.

Vicces kedvében volt tegnap a tech-világ, csak kapkodtuk a fejünket a különféle április tréfáktól. Kezdődött rögtön a Google-lel, ami először Pac-Man játékká változtatta a Google Mapset, majd saját keresője tükörképét készítette el. De a Microsoft sem volt rest: kibocsátotta a mobil MS-DOS „operációs rendszert”, a OnePlus pedig megjelent a világ legkisebb drónjával.

Persze nem csak ezek a cégek tréfálkoztak, és a Mashable összegyűjtötte a legviccesebb megnyilvánulásokat, eszközöket – ebből az összeállításból szemezgettünk.

Különösen jól sikerült az árpilis 1-jei beugratás a Samsungnak, olyannyira, hogy legújabb, a Galaxy családba szánt eszközét, a Galaxy Blade edge-et, azaz a telefonfunkcióval felruházott okos kést (vagy inkább kés funkcióval felruházott okostelefont) sokan készpénznek vették.

Ezt az okos kést azért ne keresse
Samsung Tomorrow

Tény, hogy jópofán néz ki a vízálló, átlátszó tokba zárt, penge élekkel felruházott telefon, amelyhez S-hőmérő tartozik, és a fogantyúja kihajtható, azonban egyelőre még ne nagyon keressük. Mert igaz, hogy a Samsung Tomorrow oldal egy részletes, komolynak tűnő leírást is közölt róla, azonban a lényeget, ahogy oly sok esetben, az apró betűk rejtették. Ha valaki vette a fáradságot, és legörgetett a lap aljára, egyből kiderült a turpisság, azaz hogy április 1-jei tréfáról van szó.

A Sony úgy gondolta, a viselhető eszközök világába hoz valami maradandót április 1-je tiszteletére, bejelentette hát a PlayStation Flow-t, azt az eszközt, amellyel bárki víz alatti játékossá válhat, s ahhoz, hogy ilyesfajta élményünk legyen, még csak vízre sincs szükség.

Aki tegnap felkereste az Amazont, azt hihette, eltévedt az időben. A cég honlapja ugyanis mind dizájnjában, mind dátumát tekintve 1999-be ment vissza, egész pontosan 1999. április 1-jére. A nyitóoldalon látható ajánlatokat sem kellett komolyan venni, azonban ha bármelyik kategóriára kattintva továbbléptünk, minden a rendes kerékvágásba került.

Amazon

Nagyon jót tett tegnap a felhasználókkal a Google Fiber: megajándékozta őket az idővel. Bevezette a Dial-Upot (emlékeznek még a betárcsázós módra?), amit egyszerűen ki lehet választani a böngészőben. Azon kívül, hogy végre lesz idő relaxálni, meditálni, egy sor egyéb előnye is lesz az 56k-s kapcsolatnak, amint azt az alábbi videó is mutatja.

A Motorola is készült, bejelentette a nagy-nagy gondossággal, fából és bőrből elkészített szelfibotot.

Felejtsük el a Google keresőjét: a japán Google valami nagy dobással készült. Íme a Panda, a cég imádnivaló, hangalapú keresője.

Látott már szelficipőt? Készüljön, lehet, hogy a jövőben ilyenek lesznek a lábbelik. A "hosszabbító" mindig kéznél, bocsánát lábnál van, és nem is lesz szükség szelfibotokra.

S végül álljon itt egy hihetetlen, egy megdöbbentő, egy korszakalkotó felfedezés, amely vagy megnyugtat, vagy felkavar bennünket. A CERN-ben, a Nagy Hadronütköztetővel (LHC) dolgozó kutatók megállapították, hogy létezik az Erő. Igen, az a bizonyos (Star Wars-os) Erő, így, nagybetűvel. Ez az az erő, amelyik hatalmat ad a részecskefizikusoknak, és amelyikről ki más is nyilatkozhatna a CERN – április 1-jei – közleményében, mint Ben Kenobi.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.